Button je přesvědčený, že Red Bull nebude dominovat stejně jako loni

V polovině předsezónních testů si Jenson Button troufá tvrdit, že je McLaren Red Bullu blíž než loni, takže by se neměl opakovat drtivý nástup obhájců titulů.
Button je přesvědčený, že Red Bull nebude dominovat stejně jako loni

Začátek loňské sezóny byl pro soupeře Red Bullu studenou sprchou, Sebastian Vettel vyhrál šest z prvních devíti závodů a v těch ostatních skončil druhý. Jenson Button je přesvědčený, že se něco takového nebude opakovat.

"Seb je samozřejmě favoritem, a mělo by to tak být, protože vyhrál poslední dva šampionáty," cituje britského závodníka Autosport. "Došlo ke změnám pravidel, ale já si myslím, že Red Bull bude od začátku silný. Ale nemyslím, že budou mít stejnou výhodu jako na začátku loňského roku."

Týmy ovšem zatím nevyložily všechny své karty, velké úpravy svých vozů nasadí příští týden v Barceloně, zatímco v konečné konfiguraci vyjedou vozy až v Austrálii. Například McLaren tento týden žádné větší novinky nenasadil.

"Ale v Melbourne novinky mít určitě budeme. Pro první závod budeme mít balík úprav," potvrdil Button. "Nejsou to úplně jednoduché úpravy, protože to nebude jen o zvyšování přítlaku, bude toho trochu víc."

"Já jen doufám, že jdeme správným směrem. Aerodynamický tunel říká, že ano. Já se těším na úpravy příští týden, pak budeme moci začít hledat vyvážené nastavení a směr pro první závod."

Red Bullu by samozřejmě rádi konkurovali všichni, ale komu se to podaří, není jisté. U Ferrari zatím pokračuje sběr dat tým se stále hledá. "Auto je určitě lepší ve srovnání s Jerezem," hodnotil Felipe Massa. "Začínáme definovat, jakým směrem se máme vydat, abychom se i nadále zlepšovali."

Další konkurencí by mohl být Mercedes. U Němců panuje mírný optimismus. "Jsou tu slibné náznaky a já doufám, že je přetavíme v dobré výsledky," komentoval formu Mercedesu Michael Schumacher. "Je zřejmé, že jsme auto zlepšili, ale otázka je, jak moc jsme se zlepšili ve srovnání s ostatními. To zatím nevím."

Přitom práci soupeřům by možná Red Bull mohl usnadnit sám. A to pokud neodstraní problémy se spolehlivostí. Ty sice nemá velké a zatím nijak nevybočují ze standardu předsezónních testů, ale v Milton Keynes si dobře pamatují, jak je technika potrápila v roce 2010. "Pamatuji si, že jsme před lety nikdy neměli spolehlivé auto, ale od té doby jsme získali pár bodů," vyvracel obavy Webber, jehož ve čtvrtek zradila převodovka. "Dál pracujeme a děláme maximum."

Další článek: První barcelonské testy ukončil nejlepším časem Kobajaši

20:34 | BBC: Hamiltona by měl nahradit Russell. Je to preferovaná volba. Tým spekulace nekomentuje.
15:58 | Stoffel Vandoorne dostal dnes v 7 ráno zprávu, že je Hamilton pozitivní a bude to za hodinu oznámeno. Míří do Bahrajnu, ale zatím neví, zda pojede. Vandoorne měl letět do Bahrajnu po testech formule E ve Valencii tak jako tak...
12:31 | Steiner také uvedl, že by se Romain Grosjean rád zúčastnil Grand Prix Abú Dhabí.
12:28 | Romain Grosjean zůstane další noc v nemocnici kvůli léčbě popálenin rukou.

GP Sachíru

Pátek 4. prosince 2020
1. trénink 14.30–16.00
2. trénink 18.30–20.00
Sobota 5. prosince 2020
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 6. prosince 2020
Závod 18.10