Button je novými díly nadšen

Kromě Red Bullu představil včera v Barceloně větší balík úprav také McLaren a podle britského pilota jsou tato vylepšení velkým krokem vpřed. Jízdní vlastnosti vozu se jasně zlepšily.
Button je novými díly nadšen

Změnami prošla zejména oblast přední části auta. Splitter ve tvaru T, jenž byl umístěn pod nosem, nahradily dva vertikální boční deflektory, které se nacházejí za předním přítlačným křídlem. Jistých inovací se dočkala také zadní část podlahy.

Jenson Button, který s MP4-27 jezdil včera, si tyto změny pochvaluje. Vůz se od prvních okamžiků choval daleko lépe. "Fungovalo to dobře," řekl Button o nových dílech. "Okamžitě, když jsme ty úpravy nasadili, to vypadalo mnohem lépe. Byly tu nějaké oblasti, kde jsme s vozem ztráceli, ale věděli jsme, že když nasadíme úpravy, bude to lepší."

Britský tým včera potrápily technické potíže, kvůli kterým přišel o drahocenný čas, takže Button stihl s vylepšeným vozem odjet pouhých čtyřiačtyřicet kol. I tak se mu ale povedlo zajet druhý nejrychlejší čas sobotního dne.

"Udělali jsme dvě jízdy, ale obě byly obtížné, protože jsme měli problémy s hydraulikou. Věděli jsme ale, že něco najezdit musíme, abychom mohli posbírat data o novém balíku. Ztratili jsme dobrou část dne, kdy tu byly dobré teploty a žádný vítr. Vylepšení, která jsme nasadili, jsou skvělá, ale nebyli jsme schopni s nimi pokročit a najít co nejlepší nastavení," nechal se slyšet mistr světa z roku 2009.

Aplikované úpravy jsou podle Brita rozhodně krokem správným směrem. Nicméně, nedokáže odhadnout, jak na tom McLaren v současné době v porovnání s konkurencí je: "Dobrou věcí je, že nám to dává, co jsme očekávali. Vůz se chová dobře. Jestli jsme nejrychlejší, druzí nejrychlejší nebo rychlí nejsme, to nevím. Ale vypadá to, že jsme udělali dobrý krok."

Další článek: Čtvrtý den posledních testů v Barceloně

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.