Button je nejlepší týmový kolega, jakého kdy Hamilton měl

Lewis Hamilton musel v McLarenu čelit třem týmovým kolegům, mezi nimiž byl i Fernando Alonso. Za nejlepšího ale považuje Jensona Buttona.
Button je nejlepší týmový kolega, jakého kdy Hamilton měl

"Být dobrým jezdcem není jen otázkou rychlosti," uvedl Hamilton pro The Sun. "Je to o vaší přítomnosti v týmu, komentářích, osobnosti a chování, když vyhrajete a když prohrajete. Jenson je celkově vzato určitě nejlepší z těch, kterým jsem kdy čelil."

Hamilton přitom nedávno prohlásil, že si na trati nejvíce dává pozor na Fernanda Alonsa, jenž byl jeho týmovým kolegou v roce 2007. Označil ho dokonce za svého Prosta, narážel tak samozřejmě na legendární rivalitu mezi francouzským šampiónem a Ayrtonem Sennou.

"Panuje mezi námi vzájemný respekt," řekl o španělském soupeři z Ferrari. "Má velký talent. Je velmi, velmi rychlý, ale ne neporazitelný. To není nikdo."

V současnosti ale celý McLaren čelí především dominantnímu Sebastianu Vettelovi. Ten je hlavním soupeřem všech, kdo mají ambice bojovat o vítězství v šampionátu.

"Musím porazit Red Bull. Mají nejlepší auto," konstatoval Hamilton. "Když jsem naposledy jel v Barceloně, což bylo během zimních testů, auto nemělo žádnou přilnavost. Teď přítlak mám a v závodě budu konkurenceschopnější."

Další článek: GP Indie by se mohla přesunout a uvolnit místo Bahrajnu

18:07 | Norris dostal za nájezd do boxů jen napomenutí. Sportovní komisaři přihlédli k podmínkám na trati.
17:31 | Pokud se díváme správně, tak by měl Stroll i přes penalizaci zůstat 11.
17:30 | Lance Stroll dostal penalizaci 10 sekund a 2 trestné body za kolizi s Gaslym.
16:25 | Norrisovi hrozí penalizace za špatný vjezd do boxů. V 16:45 půjde kde sportovním komisařům.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Bottas
Sobota 25. září 2021
3. trénink zrušen
Kvalifikace Norris
Neděle 26. září 2021
Závod Hamilton