Button je naštvaný na jezdce o kolo zpět

V McLarenu panuje po dnešním závodě spíše pochmurná nálada. Button sice dojel druhý, ale zároveň jen těsně prohrál souboj s Vettelem o vítězství. Hamilton kolidoval s Massou a dojel tak na místě pátém. AKTUALIZOVÁNO
Button je naštvaný na jezdce o kolo zpět

Jenson Button odstartoval do dnešního závodu ze třetího místa, po startu dokázal předjet Marka Webbera, jenž špatně odstartoval, a svoje místo si pak po zbytek závodu udržel. V poslední části Velké ceny Singapuru dokonce Brit zajížděl mnohem rychlejší časy než lídr letošního šampionátu Sebastian Vettel, pak se ale zapletl do skupinky pilotů jedoucích o kolo zpět a svoje šance ztratil. Do cíle nakonec dojel se ztrátou 1,7 sekundy na Němce Vettela.

"Chápu, že je těžké uhýbat. Je mi rovněž jasné, že většina lidí tam bojovala, ale oni by měli pochopit to, že když je někdo předjede o kolo, je to z nějakého důvodu – z toho důvodu, že je rychlejší a bojuje o místo," rozčiluje se Button nad chováním svých méně úspěšných kolegů. "Zasekl jsem se za Kobajašim, čímž jsem ztratil jedno kolo, pak tam zase mezi sebou bojovaly Williamsy."

Button je nicméně spokojen s chováním své auta: "V posledním stintu jsem zajížděl kola nejrychleji, jak jsem mohl. Dal jsem tak dohromady dvanáct kvalifikačních kol, což bylo samozřejmě velmi riskantní.  Každopádně naše dnešní tempo bylo dobré, na Seba jsme však neměli."

Lewis Hamilton dnes odstartoval čtvrtý, okamžitě se ale propadl na osmé místo. Při snaze předjet pilota Ferrari Massu spolu ale kolidovali, za to byl Brit potrestán penalizací "průjezd boxy", čímž se propadl hluboko do pole jezdců. "Po penalizaci jsem si při předjíždění užil hodně legrace, ale bylo nesmírně frustrující jet zase jednou tak nízko v poli. Obzvláště když jsem věděl, že naše auto má na to, aby jelo vpředu. Pro mě byl tento víkend trošku promarněnou příležitostí," říká Hamilton.

 

Diskuze (42) Další článek: Měl jsem situaci pod kontrolou, říká Vettel
13:38 | Fernando Alonso zdá se pojede v USA se designem helmy, kterým chce podpořit sopečnou erupcí zasažený ostrov La Palma. Více uveřejní ve čtvrtek.
12:36 | Bývalý šéf motorářů Renaultu Remi Taffin našel novou práci. Bude technickým ředitelem společnosti ORECA, který působí ve vytrvalostních závodech.
17. října | Kimi Räikkönen dnes slaví 42. narozeniny.
16. října | 24. narozeniny dnes slaví Charles Leclerc.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink 18.30–19.30
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00