Button je frustrován svými nehodami v úvodech závodů

McLaren pokračuje ve svých neúspěších i v Abú Zabí. Sergio Pérez závod dokončil na devátém místě, Jenson Button na bodované příčky ani nedosáhl. Na své konto si připsal dvanácté místo.
Button je frustrován svými nehodami v úvodech závodů

Sergio Pérez dojel ve Velké ceně Abú Zabí 2013 na devátém místě, oproti startu si tedy o jedno místo pohoršil. Na rozdíl od svého týmového kolegy Jensona Buttona však alespoň dokončil asijskou Grand Prix na bodech. Britský mistr světa z roku 2009 totiž cílovou čáru protnul jako dvanáctý a oproti startu si ani nepolepšil, ani nepohoršil.

"Byl to hodně komplikovaný závod - těžší, než jsem předpokládal," přiznává Pérez. "Na první sadě tvrdší směsi jsem se trošku trápil. Pořádně ani nevím proč. Hodně se nám opotřebovávaly zadní pneumatiky a celková trakce byla špatná. Rozhodli jsme se jet s minimálním přítlakem a doufali tak, že budeme schopni předjet ostatní auta v závodě. Navzdory tomu pro mě ale bylo předjíždění obtížné. Navíc fakt, že jsem většinu závodu strávil v zácpě, to ještě celé ztížil. Je pozitivní, že jsem Adrianovi v posledním kole dokázal sebrat deváté místo. Jeden bod navíc pro tým možná nezní jako moc, ale vždycky to trošku pomůže," popsal svůj závod Mexičan.

Jenson Button si do paměti Velkou cenu Abú Zabí také nezapíše jako jeden ze svých šťastných závodů. Odstartoval z dvanáctého místa a hned během prvního kola navíc v tlačenici najel do vozu Paula di Resty. "Je opravdu škoda, že dál pokračují moje nehody v prvním kole. Obzvlášť pak ve chvíli, kdy teď auto funguje fakt dobře," lituje Button. "Takže celkově vzato, když vezmu v úvahu, jak daleko jsme byli ve druhém kole, dokončit závod tak blízko desátému místu není špatné."

Další článek: Musím zamakat, abych s Nicem srovnal krok, kaje se Hamilton

13:08 | K dotazům: W Series vysílá Sport 1 / 2. F1 TV Pro zatím ne (v programu to není).
13:06 | Delta nedelta, v Silverstonu bude 100 % fanoušků.
23. června | Ještě je to trochu daleko, ale pro závodní víkend se očekávají nižší teploty (kolem 24 °C) a hlavně déšť.
22. června | Nico Hülkenberg se oženil. Vzal si dlouholetou přítelkyni Egle Ruskyte.

GP Štýrska 2021

Pátek 25. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 26. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. června 2021
Závod 15.00