Button: Hamiltonův odchod je velkou ztrátou, ale s Pérezem budeme silní

Jenson Button přiznal, že Lewis Hamilton tvoří nemalou část síly McLarenu, proto je jeho přestup k Mercedesu pro tým ztrátou. Ovšem ne nenahraditelnou.
Button: Hamiltonův odchod je velkou ztrátou, ale s Pérezem budeme silní

"S odchodem Lewise tým ztrácí velmi rychlého jezdce, který hodně dokázal, včetně posledního titulu, který McLaren vyhrál," uznal Button. "Je to velká ztráta. Ale věci se mění, přizpůsobíte se a určitě to není konec dvou silných jezdců u McLarenu. Sergio bude rychlý, je to pro něj velká příležitost a já jsem si jistý, že se jí chopí oběma rukama."

Pérez má za sebou teprve dvě sezóny ve formuli 1, ale Button věří, že se budou učit jeden od druhého, oba mají co nabídnout. Sám sebe za mentora nepovažuje.

"Tak starý nejsem! Necítím se jako starší bratr, i když jsem byl v úžasu, když jsem zjistil, že je Sergiovi 22 let. Vypadá to, jako by tu byl mnohem déle."

"Až bude Sergio u týmu, asi se hodně naučí od někoho, kdo je starší a zkušenější, což budu já, ale myslím, že i jako starší jezdec se můžete učit od mladšího kolegy, protože přináší čerstvé nápady. Ale starší bratr? Určitě ne."

Diskuze (76) Další článek: Video: Okruh Yas Marina z pohledu pneumatik