Button důvěru v projekt s Hondou neztrácí

Jenson Button podle svých slov neztratil důvěru ve spolupráci McLarenu a Hondy a věří v obrat v roce 2016.
Button důvěru v projekt s Hondou neztrácí

Na otázku, zda ztratil víru v projekt Hondy, reagoval Button v rozhovoru pro Motosport.com takto: „Kdyby tomu tak bylo, neseděli bychom tady a nebavili se o tom,“ řekl pro Motorsport.com. „Pokud máme pocit, že se nám něco nelíbí, budeme o tom mluvit s Arai-sanem a s inženýry Hondy. Pokud se nám nelíbí něco u auta, promluvíme si s Ericem a aerodynamiky.“

Budoucnost Buttona

Stále není vyřešena budoucnost Buttona u McLarenu. Brit řekl, že by měl rád jasno v průběhu několika týdnů. Eric Boullier v Monze naznačil, že si McLaren chce Buttona ponechat – viz článek.

„Ale my v tomto roce tvrdě pracujeme. Jsme vrchol motorsportu a jsme v centru pozornosti. Cítím, že jsme měli několik dobrých setkání a chápeme, co děláme. Chceme, aby se vše stalo už zítra, ale v takto konkurenčním sportu to takhle nefunguje.“

„Pokud se podíváme na začátek sezóny, měli jsme problém se dostat z garáže. Od té doby jsme urazili zatraceně dlouhou cestu. Vždy chcete, aby se věci děly rychleji, ale v F1 je velká konkurence, motory jsou tak složité a my jsme omezení v tom, co můžeme změnit. Takže dosáhnout rozdílu v průběhu sezóny je těžké. Věci se zlepšují, ale nikdo z nás neví, jak rychle. Každý v Sakuře a ve Wokingu pracuje naplno.“

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Webber opět kritizuje F1 a vysvětluje problémy Rosberga

20:03 | Bottas už má smlouvu, Hamilton zatím ne. Brit uvedl, že není vhodná doba jednat o nové smlouvě, když spousta lidí přišla o práci.
19:57 | Max Verstappen není nadšený formátem víkendu v Imole. Dva dny místo tří mu nevadí, ale místo jednoho tréninku o 90 minutách by udělal dva po 60.
18:42 | Kvjatův defekt v Silverstonu způsobil mechanický problém, který vedl k přehřátí na vnitřní straně ráfku. Pneumatika v tomto místě pak netěsnila a došlo k selhání. V pneumatice problém nebyl.
15:35 | Karanténa Sergia Péreze skončila. Pro vstup do paddocku ale potřebuje negativní test na COVID-19. Rozhodnutí, kdo tento víkend pojede, padne večer nebo zítra ráno.

GP 70. výročí F1

Pátek 7. srpna 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 8. srpna 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 9. srpna 2020
Závod 15.10