Button doufá, že se Vettel a Webber neudobří

McLarenu by pomohlo, kdyby vztahy mezi jezdci Red Bullu nebyly dobré. Jenson Button by proto uvítal, kdyby neshoda mezi Vettelem a Webberem kvůli nehodě v Istanbulu zůstala nevyřešená.

"Nevím, co se bude mezi nimi dít, jestli ten spor do příštího závodu vyřeší," řekl Button. "Ale pokud ne, mělo by to znamenat, že už tolik nebudou sdílet informace, možná, nevím, jak to u nich funguje."

"A když jste s někým v takovém rozporu, můžete ztratit soustředění a myslet si, že nejdůležitější je porazit týmového kolegu. A to může ovlivnit vaše výkony. V Kanadě už to mezi nimi může být v pořádku. Já doufám, že ne. Pokud ano, bude znovu těžké je porazit."

I když riziko sporů mezi jezdci existuje u všech týmů, Hamilton po tureckém závodě prohlásil, že s Buttonem kolidovat nebude, protože mezi nimi panuje vzájemný respekt. Jeho slova Button potvrdil.

"Jak se dalo očekávat, tvrdě spolu soutěžíme, ale jsme féroví," řekl. "Letos jsme už měli pár dobrých soubojů. Dokonce i dříve v minulosti, když jsme byli v různých týmech, jsme spolu bojovali. Je to velmi dobrý vztah. Oba k sobě máme ohromný respekt a on je skvělý týmový kolega. Je velmi rychlý a velký závodník. Je těžké ho porazit, ale pro mě je to vzrušující, opravdu si to užívám a byl to skvělý závod."

Další článek: Hamilton v Turecku porušil pravidla

16:40 | Robert Kubica bude jezdit v prvním tréninku s vozem Alfa Romeo.
27. července | Lewis Hamilton věnuje 20 milionů liber na založení nové charitativní nadace na podporu nedostatečně zastoupených skupin ve Velké Británii
26. července | Pirelli potvrdilo, že po Maďarsku proběhnou na Hungaroringu další testy 18palcových pneumatik. Zúčastní se jich Ferrari, McLaren a Mercedes.
25. července | Jak okomentovali kolizi mezi Hamiltonem a Verstappenem komentátoři napříč světem: odkaz

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00