Button doufá, že převaha Red Bullu byla jednorázová. Moc tomu ale nevěří

Kombinace Red Bull - Vettel - Suzuka je smrtící. Podle Jensona Buttona se může stát, že ve stejné fazóně by se rakouský tým mohl objevit i v jiných závodech.
Button doufá, že převaha Red Bullu byla jednorázová. Moc tomu ale nevěří

Jenson Button je jediný pilot, kterému se v posledních čtyřech letech podařilo v Japonsku Vettela porazit. Stalo se tak v sezoně 2011. Do letošního závodu nastupoval po penalizaci za výměnu převodovky z osmé pozice, kterou přetavil ve čtvrté místo v cíli. 

"Red Bull byl velmi silný, rychlostně jsme mu nestačili. Byli jsme na tom velice podobně jako Ferrari a Sauber. Ferrari bylo možná o něco rychlejší. Uvidíme, jak to půjde v Koreji. Myslím, že je tu Red Bull rychlejší, než jsme čekali. Na této trati mu to ale vždycky jde. Loni to nebylo tak výrazné, a tak jsme mohli bojovat o vítězství. Z nějakého důvodu se jedná o okruh, který Red Bullu neskutečně sedí.

Musíme doufat, že to byla výjimka. Samotného by mě to ale překvapilo. Jsou opravdu dobří a odvádí výbornou práci. Zisk první řady to jenom potvrzuje. Řekl bych, že Kamuj Kobajaši se velice dobře staral o první sadu pneumatik. Druhou sadu ovšem rychle opotřeboval, proto jsem se mu mohl přiblížit. Několikrát jsem byl blízko, ale jediný způsob, jak se dostat do DRS zóny byl ten, že jsem šel v šikaně opravdu pozdě na brzdy. Vždy, když jsem se o to ale pokusil, se mi zablokovala kola a byl jsem příliš široký," řekl Button.

První závodní víkend Lewise Hamiltona po oznámení přestupu k Mercedesu se pro sedmadvacetiletého jezdce nevyvíjel podle představ. Závažná chyba v nastavení ho odsoudila ke startu z devátého místa. V závodě se po řadě soubojů nakonec prokousal na pátou pozici. 

"Gratuluji Jensonovi - celý víkend jezdil dobře. Podařilo se nám získat dost bodů pro boj o Pohár konstruktérů. Měl jsem velké štěstí, že jsem se na startu nedostal do kolize. Mnoho vozů se dostalo mimo trať, a tak jsem se maximálně soustředil na to, abych tou pohromou projel bez újmy. Po celý závod jsem jel na maximum. V prvním stintu jsem se trochu trápil, vůz byl dost nedotáčivý. Po chvíli ale opět začal zatáčet. Od té doby se mi jelo už pěkně a mohl jsem tlačit na pilu. Na to, aby to mělo nějaký výrazný efekt na konečný výsledek, už ale bylo poněkud pozdě.

Zkrátka to nebyl můj víkend. S lepšími kvalifikacemi můžeme doufat v lepší výsledky, a to bude náš cíl za týden v Jižní Koreji. Už se na to těším," prohlásil Hamilton. 

Další článek: Alonso se s odstoupením smířil, Massa po dvou letech stanul na pódiu