Button doufá, že ho Alonso tento víkend zničí

Týmový kolega je pro jezdce vždy tím největším soupeřem. Jenson Button má ale v USA zajímavé přání – doufá, že ho Fernando Alonso na trati zničí. Proč?
Button doufá, že ho Alonso tento víkend zničí

Alonso a Button nebudou mít totiž v Austinu stejné vybavení. V útrobách Alonsova vozu bude vylepšená pohonná jednotka, kterou McLaren nasadil v Rusku, ale pouze v pátek. Button ji dostane až v Mexiku. 

McLaren vylepšení Hondy potěšilo  

McLaren vylepšení Hondy potěšilo  

„Obvykle, když jste týmoví kolegové, chcete přesně stejný (motor),“ řekl Button. „Ale já doufám, že je to opravdu dobré vylepšení, věřím, že bude rychlý a bude mě po celý víkend ničit!“

„Když bojujete o mistrovství světa nebo na čele, musí být všechno stejné. Ale v naši situaci na tom nezáleží,“ míní Button.

V USA si Button i bez lepšího motoru věří. „Tento okruh je pro nás mnohem lepší než Soči. Získali jsme tam body, protože jsme měli spolehlivost a neudělali nic špatně.“ 

V Austinu má být o víkendu škaredé počasí. Button doufá, že bude dnes pršet a on si budeme moci zmapovat trať – podívat se, kde se drží voda na trati.

Alonso: 2,5 sekundy a zvítězíme

„Dva a půl sekundy. Pokud se zlepšíme o dvě a půl sekundy, tak příští rok vyhrajeme,“ řekl Alonso. Na dotaz, zda je to realistické odpověděl: „Ano, myslím, že to je realistické, ale problém je v tom, že musíme tvrdě pracovat s velkou disciplínou přes celou zimu a být všichni jednotní, protože v této nové formuli 1 je to vše o balíku.“

Podle Alonsa je třeba zapracovat nejen na výkonu motoru a vozu, ale také na spolehlivosti, protože momentálně už použili 10 motorů.

Foto: Getty Images / Clive Rose

Diskuze (66) Další článek: Räikkönen názor na kolizi s Bottasem nezměnil
10:11 | Šéf Williamsu Jost Capito měl pozitivní test na covid-19 a víkendu v Saúdské Arábii se tak nezúčastní.
8:14 | Aston Martin potvrdil, že došlo k menšímu požáru v odsávacím systému jeho aerodynamického tunelu.
21:04 | Podle Racing Chocs zasahují v továrně Astonu Martin hasiči.
1. prosince | 80 % kola na plný plyn, 27 zatáček, všude bariéry, 3 DRS zóny. Takový bude závod v Džiddě.

GP Saúdské Arábie 2021

Pátek 3. prosince 2021
1. trénink 14.30–15.30
2. trénink 18.00–19.00
Sobota 4. prosince 2021
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 5. prosince 2021
Závod 18.30