Button doufá, že ho Alonso tento víkend zničí

Týmový kolega je pro jezdce vždy tím největším soupeřem. Jenson Button má ale v USA zajímavé přání – doufá, že ho Fernando Alonso na trati zničí. Proč?
Button doufá, že ho Alonso tento víkend zničí

Alonso a Button nebudou mít totiž v Austinu stejné vybavení. V útrobách Alonsova vozu bude vylepšená pohonná jednotka, kterou McLaren nasadil v Rusku, ale pouze v pátek. Button ji dostane až v Mexiku. 

McLaren vylepšení Hondy potěšilo  

McLaren vylepšení Hondy potěšilo  

„Obvykle, když jste týmoví kolegové, chcete přesně stejný (motor),“ řekl Button. „Ale já doufám, že je to opravdu dobré vylepšení, věřím, že bude rychlý a bude mě po celý víkend ničit!“

„Když bojujete o mistrovství světa nebo na čele, musí být všechno stejné. Ale v naši situaci na tom nezáleží,“ míní Button.

V USA si Button i bez lepšího motoru věří. „Tento okruh je pro nás mnohem lepší než Soči. Získali jsme tam body, protože jsme měli spolehlivost a neudělali nic špatně.“ 

V Austinu má být o víkendu škaredé počasí. Button doufá, že bude dnes pršet a on si budeme moci zmapovat trať – podívat se, kde se drží voda na trati.

Alonso: 2,5 sekundy a zvítězíme

„Dva a půl sekundy. Pokud se zlepšíme o dvě a půl sekundy, tak příští rok vyhrajeme,“ řekl Alonso. Na dotaz, zda je to realistické odpověděl: „Ano, myslím, že to je realistické, ale problém je v tom, že musíme tvrdě pracovat s velkou disciplínou přes celou zimu a být všichni jednotní, protože v této nové formuli 1 je to vše o balíku.“

Podle Alonsa je třeba zapracovat nejen na výkonu motoru a vozu, ale také na spolehlivosti, protože momentálně už použili 10 motorů.

Foto: Getty Images / Clive Rose

Další článek: Räikkönen názor na kolizi s Bottasem nezměnil

18:00 | Podle Mercedesu bylo Hamiltonovo kontroverzní výjezdové kolo rychlejší než to předchozí.
17:56 | Velká nehoda ve čtyřiadvacetihodinovce ve Spa, která připomenula události ne až tak dávné. Dva jezdci jsou v nemocnici, ale mimo ohrožení života. odkaz
14:05 | Steiner byl příliš velký pesimista. Tým stále pracuje na tom, aby Schumacher mohl do kvalifikace nastoupit. Šasi je ok, mění se převodovka. Tak jako tak ale odstartuje poslední (penalizace za převodovku).
13:56 | Alfa Romeo dostala za nebezpečné vypuštění Giovinazziho do jízdy Strollovi pokutu 5000 euro.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink Hamilton (1:16.826)
Kvalifikace Hamilton (1:15.419)
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00