Button doufá, že ho Alonso tento víkend zničí

Týmový kolega je pro jezdce vždy tím největším soupeřem. Jenson Button má ale v USA zajímavé přání – doufá, že ho Fernando Alonso na trati zničí. Proč?
Button doufá, že ho Alonso tento víkend zničí

Alonso a Button nebudou mít totiž v Austinu stejné vybavení. V útrobách Alonsova vozu bude vylepšená pohonná jednotka, kterou McLaren nasadil v Rusku, ale pouze v pátek. Button ji dostane až v Mexiku. 

McLaren vylepšení Hondy potěšilo  

McLaren vylepšení Hondy potěšilo  

„Obvykle, když jste týmoví kolegové, chcete přesně stejný (motor),“ řekl Button. „Ale já doufám, že je to opravdu dobré vylepšení, věřím, že bude rychlý a bude mě po celý víkend ničit!“

„Když bojujete o mistrovství světa nebo na čele, musí být všechno stejné. Ale v naši situaci na tom nezáleží,“ míní Button.

V USA si Button i bez lepšího motoru věří. „Tento okruh je pro nás mnohem lepší než Soči. Získali jsme tam body, protože jsme měli spolehlivost a neudělali nic špatně.“ 

V Austinu má být o víkendu škaredé počasí. Button doufá, že bude dnes pršet a on si budeme moci zmapovat trať – podívat se, kde se drží voda na trati.

Alonso: 2,5 sekundy a zvítězíme

„Dva a půl sekundy. Pokud se zlepšíme o dvě a půl sekundy, tak příští rok vyhrajeme,“ řekl Alonso. Na dotaz, zda je to realistické odpověděl: „Ano, myslím, že to je realistické, ale problém je v tom, že musíme tvrdě pracovat s velkou disciplínou přes celou zimu a být všichni jednotní, protože v této nové formuli 1 je to vše o balíku.“

Podle Alonsa je třeba zapracovat nejen na výkonu motoru a vozu, ale také na spolehlivosti, protože momentálně už použili 10 motorů.

Foto: Getty Images / Clive Rose

Další článek: Räikkönen názor na kolizi s Bottasem nezměnil

19:53 | Leonardo da Vinci Jára da Cimrman Antonio Felix da Costa Ten posledně jmenovaný se stal šampiónem formule E.
19:52 | Mattia Binotto nesouhlasí s Vettelem, že by byla strategie špatná. Podle Binotta ovlivnily Vettelův závod hodiny po startu.
17:16 | Zajímavé: Racing Point musí před sportovní komisaře. Podle technického delegáta FIA jsou brzdové kanálky stejné jako ty v předešlých závodech a porušují sportovní pravidla.
11:51 | Po kolizi jezdců Premy vyhrál závod F2 poprvé v kariéře Juki Cunoda.

GP 70. výročí F1

Pátek 7. srpna 2020
1. trénink Bottas (1:26.166)
2. trénink Hamilton (1:25.606)
Sobota 8. srpna 2020
3. trénink Hamilton (1:26.621)
Kvalifikace Bottas (1:25.154)
Neděle 9. srpna 2020
Závod Verstappen