Button doporučuje Péreze: Byl by přínosem pro každý tým

Jenson Button se stejně jako šéf McLarenu Martin Whitmarsh postavil za Sergia Péreze, který je na odchodu z týmu, a doporučuje ho ostatním.
Button doporučuje Péreze: Byl by přínosem pro každý tým

Pérez přišel po dvou letech ve formuli 1 k McLarenu, ale vydržel u něj jen rok. Podle Buttona to nebyla ztracená sezóna.

"Checo se letos hodně naučil," chválil svého týmového kolegu. "Přišel se dvěma roky zkušeností, přesto se hodně naučil. Je těžké vstřebat všechna data, protože McLaren je velmi dobrý a dává příchozím jezdcům všechna data potřebná pro práci. Je těžké je vstřebat, ale Checo to dokázal."

Piloti McLarenu měli spolu na trati pár ostřejších soubojů, které se řešily i mimo okruhy, ale spory jsou minulostí a Button říká, že Pérez je dobrý jezdec.

"Kdo bude sedět v druhém autě, není na mně, ale můžu říct, že Checo letos odvedl dobrou práci. Každý tým v pit lane by z Checa těžil, co se týče zkušeností, které letos v tomto sportu získal."

"Každý tým s volnou sedačkou by měl zvážit, jestli do ní neposadí Checa, protože přináší nejen rychlost, ale jak ukázal po oznámení z tohoto (minulého) týdne, přináší také inteligenci. To je v tomto sportu dnes velká věc, není to jen o rychlém jezdění, musíte být komplexní."

Martin Whitmarsh Péreze také chválil a dokonce volal některým týmům, aby mu dal doporučení. "Ano, je pravda, že mi pomáhají, ale také je pravda, že je těžké najít sedačku, která by mě motivovala k setrvání ve formuli 1," potvrdil Mexičan.

Pérez nechce závodit na konci startovního pole, takže pokud nesežené odpovídající místo, zváží odchod do jiné série.

Další článek: Brawn: Odchody inženýrů budou mít na Red Bull dopady

19:29 | Výkonný ředitel Alpine Marcin Budkowski prozradil, že sprintové závody budou mít název superkvalifikace.
18:22 | Alpine zítra uskuteční filmovací den v Silverstonu. S letošním vozem už jezdily také týmy McLaren, Red Bull Racing, AlphaTauri, Alfa Romeo a Williams. Naopak Mercedes chce vyjet až v testech...
17:41 | Romain Grosjean si nasadil kameru na svou helmu a ukáže vám okruh Laguna Seca z vozu IndyCar. odkaz
17:26 | Pro iOs už je aplikace k dispozici. Pro Android bude brzy. Jmenuje se Williams Racing AR Launch 2021.