Button: Dohnali nás

DOPLNĚNÉ VYDÁNÍ.
Klepněte pro větší obrázekTým Brawn se dnes přece jen protlačil až do čela Velké ceny Bahrajnu. Jenson Button zvítězil v pouštním závodě i přesto, že jeho stáj ztratila dominantní postavení.

„O tomto víkendu jsme nebyli tak silní jako v prvních třech závodech. Tihle kluci nás asi dohnali,“ připustil Button s odkazem na druhého Vettela z Red Bullu a třetího Trulliho z Toyoty.

Své třetí letošní vítězství proto Button vidí jako zatím nejlepší. Klíčový byl okamžik, kdy se mu v druhém kole podařilo předjet Lewise Hamiltona.

„On se špatně předjíždí, ale v prvním kole udělal pár chyb. Zkoušel jsem to vnitřkem a doufal, že bych se na rovince mohl dostat před něj, ale on zmáčkl ten svůj knoflík a ujel mi. Dostal jsem ho pak v první zatáčce. To bylo rozhodující,“ popsal Button.

Dnešním triumfem si upevnil vedení v šampionátu. Na týmového kolegu Rubense Barrichella, který v Bahrajnu dojel pátý, už má náskok dvanácti bodů.

Barrichello si po závodě stěžoval na provoz. „Ztratil jsem po první zastávce spoustu času za Piquetem, což byla velká škoda, protože to narušilo můj plán. Jeli jsme na tři zastávky a rozhodli jsme se pak jet k druhé zastávce trochu dřív, protože jsem se zasekl za Hamiltonem,“ řekl.

Navíc mu bylo v kokpitu snad až příliš horko. „Bylo strašné vedro a auto mě pálilo do pravého boku,“ popsal. „Vypadá to, že štěstí je zatím na Jensonově straně. Doufám, že brzy přijde taky moje chvíle,“ dodal.

Šéf týmu Ross Brawn svou stáj nemohl jinak než chválit. „Jsem velice pyšný na to, jak tým v Bahrajnu spolupracoval, aby překonal problémy, které se objevily, a jak se předvedl v závodě,“ řekl. „Byl to náročný víkend. Museli jsme se vypořádat s extrémními teplotami, což bylo o to složitější, že jsme toho před sezonou moc nenatestovali,“ vysvětlil.

Nakonec se uznání dočkal i Mercedes-Benz, který Brawnu dodává motory. „Mercedesu patří velký dík. Nejenže nám dodal silný motor, navíc se dobře sžil a naším týmem,“ doplnil Jenson Button.
Další článek: Piquet se dočkal pochvaly

14:51 | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
10:10 | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
8:58 | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.