Button: Díky přísnějším testům předních křídel bude McLaren soupeřům blíž

McLaren věří, že mu trať v Belgii a nová metoda testování křídel pomůžou k lepším výsledkům než v Maďarsku, ale přiznává, že musí hlavně zrychlit svůj vůz.

"Na belgickou Grand Prix jedeme s vědomím, že máme co dohánět," řekl Jenson Button. "V Maďarsku jsme neměli nejlepší závod a celý tým se chce vrátit na přední místa co nejdříve. I když věříme, že vyjasnění pravidel o karoserii zmenší rozdíly mezi top týmy a že Spa a Monza by měly našemu kompletu vyhovovat více než Hungaroring, je důležité, abychom se vrátili do formy, kterou jsme měli dříve."

V rámci kauzy ohýbajících se předních křídel Red Bullu a Ferrari FIA oznámila, že v Belgii zdvojnásobí testovací zátěž této komponenty, přičemž bude kontrolovat, že ohnutí není více než dvojnásobné.

Oba současní piloti McLarenu skončili loni ve Spa už v prvním kole, proto mají motivaci navíc odjet letos v Belgii dobrý závod. "Během přestávky jsme měli čas přemýšlet, jak vylepšit vůz pro zbytek sezóny," uvedl Lewis Hamilton. "Věříme, že v těchto následujících dvou závodech získáme nejen lepší výsledky, ale také rychlost pro zbytek roku."

Hamilton nedokončil poslední závod v Maďarsku z technických důvodů, jejichž přesnou příčinu neoznámil, ale dodal, že tým věří, že už se nebudou opakovat. Letní přestávku využil McLaren také k údržbě aerodynamického tunelu, která by měla podle šéfa týmu Martina Whitmarshe vyústit v lepší korelaci mezi daty z tunelu a trati.

"Jak jsme vždy říkali, věříme, že náš vůz má v některých oblastech nevyužitý potenciál, a jsme přesvědčeni, že náš přístup nám umožní ho naplno využít dříve nežli později," dodal Whitmarsh. V belgických trénincích se inženýři soustředí na funkčnost nové podlahy.

Další článek: Aerolab a Force India si hrozí válkou na italské půdě

10:51 | Závod F3 se jede na mokré trati.
21:46 | Roman Staněk zdraví české fanoušky po prvním pódiu ve formuli 3! Video: Tomáš Enge odkaz
18:00 | Podle Mercedesu bylo Hamiltonovo kontroverzní výjezdové kolo rychlejší než to předchozí.
17:56 | Velká nehoda ve čtyřiadvacetihodinovce ve Spa, která připomenula události ne až tak dávné. Dva jezdci jsou v nemocnici, ale mimo ohrožení života. odkaz

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink Hamilton (1:16.826)
Kvalifikace Hamilton (1:15.419)
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00