Button chce řešit spory s týmovým kolegou neveřejně

Jenson Button nemíní dál rozvádět neshody, které měl se Sergiem Pérezem ohledně vzájemných soubojů na trati v Bahrajnu.
Button chce řešit spory s týmovým kolegou neveřejně

Po posledním závodě si musel McLaren posedět se svými jezdci a probrat jejich souboje. Button poté prohlásil, že názor na nebezpečnost Pérezova počínání nezměnil, ale dál už to komentovat nechce.

"Myslím, že před kamerami nemusíte světu ukazovat, jaký máte vztah s týmovým kolegou," řekl pro Telegraph. "Já rád řeším problémy tváří v tvář. Tak to vždy bylo, od mých časů s Jacquesem Villeneuvem a Rubensem Barrichellem. Hovořili jsme spolu a probírali své problémy. Jinak se můžou hromadit frustrace a zloba."

Neshody měl Button i s Hamiltonem. Ostatně sám Hamilton nedávno připomněl Turecko 2010, kde na něj Button zaútočil, i když si to tým nepřál.

"Ano, měli jsme nedorozumění," přiznal Button. "Když jsme vystoupili z vozů, viděl jsem, že je Lewis naštvaný, a nevěděl jsem proč. Myslel si, že jsem ho neměl předjíždět, ale já to udělal. Řekl jsem: 'Nevěděl jsem to. Poslechni si vysílačku, nikdo mi to neřekl.' Vyřešili jsme to."

Vztahy s týmovými kolegy můžou zkomplikovat emoce, které vyvolává závodění. Button přiznal, že on sám vůči nim není imunní.

"Můj manažer Richard Goddard byl zpočátku dost šokovaný, když viděl, jak prudký dokážu být okruhu. Málem jsme se hned rozešli, ale teď už si rozumíme dobře."

Další článek: Hamilton: Zvládnul bych být týmovým kolegou Alonsa i Vettela

14:05 | Steiner byl příliš velký pesimista. Tým stále pracuje na tom, aby Schumacher mohl do kvalifikace nastoupit. Šasi je ok, mění se převodovka. Tak jako tak ale odstartuje poslední (penalizace za převodovku).
13:56 | Alfa Romeo dostala za nebezpečné vypuštění Giovinazziho do jízdy Strollovi pokutu 5000 euro.
13:27 | Haas potvrdil, že Schumacher je v pořádku. Prošel kontrolou v lékařském centru. Při nárazu dosáhlo přetížení 30 G.
13:17 | Podle Steinera se Schumacher po nehodě v posledním tréninku nezúčastní kvalifikace.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink Hamilton (1:16.826)
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00