Button chce příští rok závodit, ale možná to nebude u Brawnu

Vítězné auto je podmínkou.
Jenson Button se stal mistrem světa s týmem Brawn GP, ale stále neví, kde bude závodit v příští sezóně. Že by o něj nebyl zájem, se bát nemusí, ale doposud jednáním o příštím roce nevěnoval moc pozornosti.

"Doufám, že budu závodit ve formuli 1, jinak by to úsilí nemělo moc smysl," řekl. "Zatím jsem nic nerozhodl. Možná budu závodit jinde. Teď jsem mistr světa! Ne, chci tu příští rok být a chci být u týmu, který dokáže bojovat o vítězství, jako tomu bylo letos."

"Brawn to dokáže, tito lidé neskončí jedním úspěchem, v našem týmu je několik úžasně talentovaných lidí. Možná nejsme jako ostatní týmy, ale to pro nás bude příští rok výhodou, protože se týmy musí zmenšit na ten správný počet lidí."

"Jsme ve skvělé pozici, na letošním voze jsme pracovali co nejvíce, ale také jsme se věnovali autu pro příští rok. Tímhle to pro Brawn GP neskončilo. Ale s týmem jsem o příštím roce zatím vážně nejednal. Chtěli jsme nejdříve zvládnout šampionát jezdců a konstruktérů. Ale sedneme si a budeme diskutovat, až mě ráno přejde kocovina!"

Pro Brawn GP bude s největší pravděpodobností závodit v příštím roce Nico Rosberg, kterého doplní jeden ze současných jezdců. Zřejmě to bude Button, ale pro případ krachu jednání s mistrem světa zůstává v záloze Barrichello.
Další článek: Buemi sice bodoval, ale věřil v lepší výsledek

10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10