Button chce odejít na vrcholu, prodlouží smlouvu s McLarenem?

Button se nechal slyšet, že nehodlá ukončit kariéru a forma jeho týmu je spíše motivací zůstat, než odejít.
Button chce odejít na vrcholu, prodlouží smlouvu s McLarenem?

Kariéra Jensona Buttona je zejména ve své druhé polovině hodně turbulentní. Nejdříve byl na začátku roku 2009 málem bez závodní sedačky, aby se o pár měsíců později stal mistrem světa. Hodně lidí hodnotilo jeho titul jako zásluhu dvojitých difuzorů. Button ale podepsal s McLarenem a mnohdy nesoustředěnému Hamiltonovi byl více než vyrovnaným soupeřem.

Hamilton rodnou kolíbku opustil a v okamžiku, kdy se Button těšil na převzetí otěží v jednom z nejslavnějších a nejlepších týmů, přišla krize.

Není to tak dlouho, co McLaren lámal rekordy v počtu závodů v řadě, ve kterých odjížděl s alespoň jedním bodem. Nyní ale přišlo období bodového sucha a tým se trápí snad ještě více, než v loňském roce.

Jenson Button má dnes 34 let, ve formuli 1 je patnáct let a na konci roku mu končí smlouva. Podle svých slov se ale k odchodu nechystá. Každý pilot chce odejít na vrcholu, takže forma McLarenu je spíše motivací zůstat než skončit.

McLaren nyní upíná své krátkodobé naděje k pochopení svého vozu, ve kterém má být ukrytý potenciál a pro příští sezónu k motorům Honda. S těmi chce jezdit už v testech po posledním závodě v Abú Zabí.

Diskuze (50) Další článek: Red Bull motory Renault opustit nehodlá, o sezóně rozhodne v Rakousku