Button čekal, že v kvalifikaci bude nejsilnější Ferrari

Brawn očekává, že největší problémy by mohl v závodě dělat Trulli.

Jenson Button si prodlužuje pohádkový vstup do sezony a stejně jako v Melbourne i v zítřejším závodě vystartuje z prvního místa. Tým Brawn GP sám sebe před víkendem neřadil mezi hlavní favority na vítězství v závodě, tím prý měly být vozy Ferrari.

"Když se podíváme na včerejší časy, vypadalo to, že nejrychlejší je tu Ferrari. Dnes se to celé obrátilo, jsem velice spokojen. Zítřejší závod bude velice horký. Problémy nebude dělat slunce, ale spíše vlhkost. Dnes jsem měl na sobě chladící zařízení, které mi pomáhalo vypořádat se se zdejšími podmínkami. V závodě to nemůžu použít, protože je moc těžké, ale určitě mi pomohlo odolávat vedru.

Včera nás trochu trápilo vyvážení vozu. Přes noc jsme na autě provedli několik změn a ty se pozitivně odrazily na jeho chování. Vůz se mi řídí pohodlně, už se těším na zítřek. Včera byste mi asi nevěřili, kdybych řekl, že si nemyslím, že to zvládneme. Z pátku na sobotu se ale podařilo auto opravdu hodně zlepšit.

Vůz byl sice už ze začátku rychlý, ale nechoval se úplně podle mých představ. Proto jsme ho v ranním tréninku snažili nastavit na kvalifikaci. V té už vše šlapalo bez problémů. Z této pole position mám možná ještě větší radost než z té v Melbourne. Je sice skvělé vyhrát jednou v kvalifikaci, ale ještě nikdy se mi to nepodařilo dvakrát za sebou. Dokazuje to, že vůz funguje i na odlišných typech okruhů. Čekal jsem, že to tu bude velice těsné, ale nakonec to dopadlo OK."

Buttonův týmový kolega Barrichello tolik důvodů k radosti nemá, zajel čtvrtý nejrychlejší čas a po penalizaci kvůli výměně převodovky tak zítra nakonec odstartuje z osmého místa.

"Byla to férová a otevřená kvalifikace. Kdybych zajel první čas a pak byl odsunut o pět míst, bylo by to samozřejmě mnohem lepší. Momentálně je vůz z nějakého důvodu nedotáčivý. Nemám z toho moc dobrý pocit, protože nevím, co to způsobuje a nepodařilo se mi to dát do pořádku."

Ross Brawn je po povedené kvalifikaci optimističtější.

"V posledních dnech jsme jezdili spíše s těžkými auty, takže až do druhé části kvalifikace jsme úplně nevěděli, jak jsme na tom v porovnání s ostatními. Podařilo se nám pro Jensona ušetřit pár sad pneumatik, většinu kvalifikace totiž odjel na tvrdší směsi. Před závodem je tedy v dobré formě. Nebude to ale jednoduché, obzvlášť Jarno vypadá, že bude velice rychlý.

Nechceme nic zakřiknout, ale fakt, že má Jenson o dvě čerstvé sady pneumatik navíc, je skvělá zpráva. Na startu nám pomůže, že nikdo kolem nás nepoužívá systém KERS. Ten tu bude v úvodu závodu velkou výhodou. Jarno vypadá hodně dobře, stejně tak Red Bull. Bude to skvělý závod."

 

Další článek: V kvalifikaci na GP Malajsie zvítězil Jenson Button

15. května | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.
11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00