Button čeká, až mu Brawn nabídne vyhovující podmínky

Proto se šíří spekulace.
Ross Brawn stále nevyhověl požadavkům Jensona Buttona, proto se o letošním mistru světa šíří spekulace. Přiznal to přímo Buttonův manažer Richard Goddard. Button se snaží vyjednat zvýšení platu ze tří na osm miliónů liber, což se zatím v Brackley nesetkalo s pozitivním ohlasem.

"Brawn to mohl s Jensonem vyřešit před týdny a nic takového by se nedělo," řekl Goddard. "Snažíme se s nimi dohodnout na podmínkách. Dal (Button) jasně najevo, že chce zůstat."

"Kdyby se dohodli na smlouvě, nespekulovalo by se. Lidé budou spekulovat o jakémkoliv týmu s volnou sedačkou, že Jensonovi nabídne místo. Ty spekulace neskončí, dokud mu Brawn nenabídne nové podmínky."

"Letos předvedl svůj velký talent v dobrém voze. K dispozici je stále ještě mnoho kvalitních sedaček, takže je na Brawnovi, aby nám učinil nabídku."

Podle britského Mirroru má Button při svém vyjednávání o vyšším platu podporu i Bernieho Ecclestona. Ten kritizoval Brawn GP za přístup k novému mistru světa.

"Jsou trochu arogantní, když zvážíme, jak dlouho jsou ve formuli 1. Měli by si uvědomit, že jsou v tomto sportu tak 10 minut," řekl šéf F1 na téma jednání mezi Buttonem a jeho současným týmem.

Zdá se tedy, že vlny na trhu s jezdci vyvolává Button. Je pravděpodobné, že spekulaci o zájmu McLarenu o Buttona vypustil v rámci vyjednávací taktiky někdo z jeho okolí.

Na druhé straně Telegraph informoval o tom, že je v Brackley se svojí finanční situací nespokojeno více lidí, Ross Brawn se údajně zdráhá vyplatit některé odměny.
Další článek: McLaren: Jezdci, kteří jdou po penězích, nás nezajímají

15:59 | Haas přestaví své jezdce pro rok 2021 před koncem sezóny. Podle Steinera maximálně za 2 týdny.
14:51 | Kvalifikace F2: Pole position (za které jsou v F2 body) získal Callum Illot. Schumacher 10., Cunoda 22., Lundgaard 9., Shwartzman 14.
14:09 | Binotto potvrdil, že Sainze nejspíše v lednu posadí do dva roky starého vozu. Racing Point podobný test s Vettelem nechystá. Szafnauer uvedl, že nemají možnost jezdit s dva roky starým vozem.
13:52 | Zatím stále oficiálně nevíme, kdy a kde proběhnou předsezónní testy. Vypadá to ale na na Bahrajn a to 5. až 7. března 2021.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink Hamilton (1:29.033)
2. trénink Hamilton (1:28.971)
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10