Button čeká, až mu Brawn nabídne vyhovující podmínky

Proto se šíří spekulace.
Ross Brawn stále nevyhověl požadavkům Jensona Buttona, proto se o letošním mistru světa šíří spekulace. Přiznal to přímo Buttonův manažer Richard Goddard. Button se snaží vyjednat zvýšení platu ze tří na osm miliónů liber, což se zatím v Brackley nesetkalo s pozitivním ohlasem.

"Brawn to mohl s Jensonem vyřešit před týdny a nic takového by se nedělo," řekl Goddard. "Snažíme se s nimi dohodnout na podmínkách. Dal (Button) jasně najevo, že chce zůstat."

"Kdyby se dohodli na smlouvě, nespekulovalo by se. Lidé budou spekulovat o jakémkoliv týmu s volnou sedačkou, že Jensonovi nabídne místo. Ty spekulace neskončí, dokud mu Brawn nenabídne nové podmínky."

"Letos předvedl svůj velký talent v dobrém voze. K dispozici je stále ještě mnoho kvalitních sedaček, takže je na Brawnovi, aby nám učinil nabídku."

Podle britského Mirroru má Button při svém vyjednávání o vyšším platu podporu i Bernieho Ecclestona. Ten kritizoval Brawn GP za přístup k novému mistru světa.

"Jsou trochu arogantní, když zvážíme, jak dlouho jsou ve formuli 1. Měli by si uvědomit, že jsou v tomto sportu tak 10 minut," řekl šéf F1 na téma jednání mezi Buttonem a jeho současným týmem.

Zdá se tedy, že vlny na trhu s jezdci vyvolává Button. Je pravděpodobné, že spekulaci o zájmu McLarenu o Buttona vypustil v rámci vyjednávací taktiky někdo z jeho okolí.

Na druhé straně Telegraph informoval o tom, že je v Brackley se svojí finanční situací nespokojeno více lidí, Ross Brawn se údajně zdráhá vyplatit některé odměny.
Další článek: McLaren: Jezdci, kteří jdou po penězích, nás nezajímají

20. září | Další změna u Charouze ve F3. Po dvou víkendech končí Hunter Yeany. Pro finále v Soči ho nahradí Ayrton Simmons, který má zkušenosti z britské F4 (tam byl druhý) nebo z asijské F3.
20. září | 46. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec F1 a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya.
19. září | F1 má tento víkend volno, ale večer ve 21:00 se jede závod IndyCar na slavném okruhu Laguna Seca. Sledovat ho můžete prostřednictvím služby DAZN (stojí 39 Kč měsíčně).

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00