Button: Bylo to bláznivé

DOPLNĚNÉ VYDÁNÍ.

Dnes bylo na Nürburgringu proměnlivé počasí. Piloti stáje Brawn GP nakonec kvalifikační loterii zvládli dobře a umístili se hned za nejrychlejším Markem Webberem. Rubens Barrichello se kvalifikoval jako druhý a vedoucí jezdec celkové klasifikace Jenson Button třetí.

Button byl ještě před koncem druhé části čtrnáctý a byl rád, že se dostal do třetí části. Konečné třetí místo byl pro něho příjemný bonus. "Bylo to bláznivé, byla to dobrá zábava," tvrdil. "Měli jsme potíže se zahříváním pneumatik, zvlášť když bylo pořád mokro."

Vzhledem k tomu, že podobně proměnlivé počasí by mohlo být v pohoří Eifel i zítra, Angličan očekává velmi zajímavý závod. "Bude mokro, sucho, mokro, sucho, ... takže budeme potřebovat také trochu štěstí. Velmi se na závod těším. Gratuluji Marku Webberovi k první pole position. Uděláme všechno pro to, aby zítra nedošlo k jeho prvnímu vítězství."

Kvalifikaci si užíval i Barrichello, který nakonec svého týmového kolegu porazil. "Jsem rád, že jsem druhý a startuji zítra z první řady. Cítil jsem, že trať byla ve druhé části vhodná pro slicky, tak jsem zavolal týmu, že se chystám do boxů, ale neslyšel jsem jejich odpověď. Naštěstí už na mě pneumatiky čekaly, když jsem dojel do boxů. Bylo to skvělé rozhodnutí a měl jsem díky tomu klidný konec druhé části, narozdíl od jiných," pochvaloval si. "Zítra to bude obtížný závod, pokusíme se co nejvíc využít toho, co nám počasí nabídne. Těším se."

Z pozic svých pilotů měl radost i šéf týmu Ross Brawn. "Rubens měl dobrý nápad s nasazením suchých pneumatik ve druhé části. Jeho rozhodnutí bylo klíčové i pro Jensona, který poté na slickách včas zajel dobré kolo. Závěrečná fáze kvalifikace pak byla docela klidná. Jezdci skvěle využili dobrého vyvážení svých aut," pochvaloval si úspěšný konstruktér a stratég. "Celý tým odvedl fantastickou práci."

Brawn rovněž pogratuloval Webberovi k první pole position a Mercedesu k umístění pěti vozů s jejich motory mezi nejlepšími sedmi.

Další článek: Toyotu zastavilo počasí

10:10 | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
8:58 | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
14:49 | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.
10. května | Stále se řeší situace okolo Turecka, ve kterém se sice epidemická situace zlepšuje, ale platí přísné cestovní restrikce po návratu do Velké Británie. Ve hře je prohození závodu s Baku.