Button byl chováním McLarenu okolo zastávek frustrován

Jenson Button ve 27. kole Velké ceny USA bojoval s několika vozy. Inženýr mu na začátku kola řekl, aby na to co nejvíce tlačil, protože bude v daném kole stavět. Na konci kola mu ale řekl, že má na trati zůstat.
Button byl chováním McLarenu okolo zastávek frustrován

Místo Buttona zamířil do boxů Magnussen. Buttona celá situace rozhodila. V týmovém rádiu se pak ironicky ptal: „Jste si jistí, že mohu přijet (nebo je tam) ještě někdo, koho chcete pustit?“

Button nakonec skončil mimo body a po závodě prohlásil, že dění v boxech nerozumí.

„Auto vpředu si může vybrat, kdy pojede do boxů, ale ne když autu vzadu bylo řečeno, že v daném kole jede do boxů. Je to velmi divné, v následujícím kolem jsem ztratil tři místa, takže mě to trochu poškodilo, ale tak už to chodí,“ vysvětluje Button.

„Nemyslím si, že by to Kevina stála moc (kdyby počkal jedno kolo), protože měl na mě dost velká náskok, ale někdy dochází ke zvláštním rozhodnutím… je vám řečeno, že máte tohle kolo a pak vám ho vezmou. Je to dost neobvyklé, ale stane se to.“

Další článek: Video: Francouzský DJ natočil šílený videoklip z formulového prostředí

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10