Button by si porážky Hamiltona, Alonsa a Webbera nakonec cenil

Jenson Button přiznal, že pro něj není druhé místo v šampionátu přeci jen úplně bezcenné, protože by znamenalo, že porazil pár velkých jmen.
Button by si porážky Hamiltona, Alonsa a Webbera nakonec cenil

Když se letošní šampionát jezdců blížil svému uzavření, Button a Hamilton prohlásili, že získat druhé místo za Vettelem je nezajímá. Deklarovali jen touhu po dalších vítězstvích v Grand Prix, ale Button názor změnil.

"Skončit v šampionátu druhý by něco znamenalo. Znamenalo by to, že jsem porazil jeden red bull a Fernanda ve ferrari. Když si fernando s vozem rozumí, je skvělé ho porazit, protože je super rychlý, a můj týmový kolega je také neuvěřitelně rychlý," uvedl. "Bylo by skvělé skončit před Lewisem, ale pokud bych dokázal získat další vítězství, znamenalo by to ještě mnohem víc."

Porážka Hamiltona má pro Buttona zvláštní význam také díky tomu, že když přestupoval do McLarenu, mnozí mu předpovídali, že ho týmový kolega rozdrtí.

"Když máte týmového kolegu, jako je Lewis, který je sakra rychlý, znamená to hodně, když dokážete skončit před ním, ano. Také je to mistr světa, takže není pomalý," řekl Button.

"Všichni chceme porazit své týmové kolegy, ať už se říká cokoliv, tak to prostě je. Máte stejné vybavení. Chcete spolupracovat s týmovým kolegou, jinak nebudete mít dost rychlé auto na boj s ostatními předními jezdci."

"Takže s ním dobře spolupracujete ve voze i mimo něj. Samozřejmě ho chcete porazit a je velkou výzvou ho porazit. Ale je to výzva, kterou jsem chtěl, když jsem sem přišel. Chtěl jsem zjistit, jak si opravdu stojím ve srovnání s Lewisem."

Button má k zisku druhého místa v šampionátu dobře nakročeno. Tato pozice mu v současnosti patří s náskokem 13 bodů před Alonsem, 19 bodů před Webberem a 38 bodů před Hamiltonem.

Diskuze (227) Další článek: Přečtěte si nový F1Mag o kontrastu lesku formule 1 a indické chudoby
17:05 | Nejen, že Pérezovi po celý závod nefungovalo pití, ale ještě musel 56krát projet pod reklamou Heinekenu "Nikdy nepij, když řídíš".
24. října | Jamie Chadwick vyhrála druhý ročník W Series
24. října | V paddocku je i modelka Winnie Harlow, která v roce 2018 odmávala Velkou cenu Kanady o kolo dříve. Sice za to nemohla, ale i tak bychom ji asi raději drželi od cílové rovinky dál...
24. října | Prasklina na zadním křídle se nakonec objevila jen u Verstappena. Red Bull zatím neví, co bylo příčinou.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink Pérez
Kvalifikace Verstappen
Neděle 24. října 2021
Závod Verstappen