Button by k pole position rád přidal vítězství, aby mohl dál pomýšlet na boj o titul

Pilot McLarenu se v Belgii zatím úspěšně snaží dokázat, že tvrzení o stoupající formě nebyla lichá. Jedná se o Britovu první pole position v barvách McLarenu.
Button by k pole position rád přidal vítězství, aby mohl dál pomýšlet na boj o titul

Naposledy Jenson Button z prvního místa startoval 24. května 2009, a to ve Velké ceně Monaka. V prvních dvou letech svého angažmá u McLarenu vyšel dvaatřicetiletý pilot naprázdno, co se kvalifikačních vítězství týče. Štěstí se na něho usmálo až v Belgii, kde si nejvýhodnější pozici na roštu vybojoval s velkým přehledem.

"Mnoho lidí se mě ptá, jestli se stále snažím bojovat o titul. Vedla by k němu dlouhá cesta. Na Fernanda ztrácím 80 bodů, což znamená, že bych v každém závodě musel dojíždět na stupních vítězů a před ním. Není to snadný úkol, ale podařil se mi dobrý start. Abych mohl bojovat o celkové prvenství, bylo by zítřejší vítězství velice důležité. Z prvního místa jsem nestartoval hodně dlouho, naposledy to bylo v Monaku v roce 09, takže jsem plný emocí. Je to pro mě téměř jako vítězství ve velké ceně. 

Je také fajn, že se nám podařilo vrátit se po letní pauze právě takovýmto způsobem. Ráno se nám podařilo vůz správně vyvážit. Po celý den fungoval báječně, přestože jsme odjeli jen omezený počet kol. Chování vozu se mi líbí. Můj jezdecký styl způsobuje, že se auto pro kvalifikace těžko nastavuje. Když se ale zadaří, sbíráme pole," řekl spokojený Button.

Lewis Hamilton, vítěz předcházejícího závodu v Maďarsku, oproti tomu spokojen být nemůže, neboť ve třetí části kvalifikace zajel až osmý nejrychlejší čas. 

"Gratuluji Jensonovi! Odvedl skvělou práci a doufám, že zítra získá maximum bodů. Pro mě byla dnešní kvalifikace jistým zklamáním. Stále jsem ale v první desítce a zítřejší závod bude hlavně o tom, abych využil všech naskytnuvších se příležitostí. Nastavení vozu nebylo ideální, což způsobila špatná volba zadního křídla. Nakonec jsme se rozhodli pro stejnou specifikaci, kterou jsme využili v Maďarsku. 

Nové křídlo, které jsme používali ve třetím tréninku, nevypadalo moc dobře, a tak jsme se vrátili ke starému křídlu. Bylo to kolektivní rozhodnutí. Mysleli jsme si, že stará specifikace bude lepší, ale Jenson nakonec ukázal, že upravené křídlo pracuje více než dobře. Naše půlka garáže tedy měla trochu smůlu, ale zítra se pokusíme to napravit, seč nám síly stačí," řekl Hamilton.

Další článek: Hrajte o vstupenky na Grand Prix Abú Zabí!

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10