Button by k pole position rád přidal vítězství, aby mohl dál pomýšlet na boj o titul

Pilot McLarenu se v Belgii zatím úspěšně snaží dokázat, že tvrzení o stoupající formě nebyla lichá. Jedná se o Britovu první pole position v barvách McLarenu.
Button by k pole position rád přidal vítězství, aby mohl dál pomýšlet na boj o titul

Naposledy Jenson Button z prvního místa startoval 24. května 2009, a to ve Velké ceně Monaka. V prvních dvou letech svého angažmá u McLarenu vyšel dvaatřicetiletý pilot naprázdno, co se kvalifikačních vítězství týče. Štěstí se na něho usmálo až v Belgii, kde si nejvýhodnější pozici na roštu vybojoval s velkým přehledem.

"Mnoho lidí se mě ptá, jestli se stále snažím bojovat o titul. Vedla by k němu dlouhá cesta. Na Fernanda ztrácím 80 bodů, což znamená, že bych v každém závodě musel dojíždět na stupních vítězů a před ním. Není to snadný úkol, ale podařil se mi dobrý start. Abych mohl bojovat o celkové prvenství, bylo by zítřejší vítězství velice důležité. Z prvního místa jsem nestartoval hodně dlouho, naposledy to bylo v Monaku v roce 09, takže jsem plný emocí. Je to pro mě téměř jako vítězství ve velké ceně. 

Je také fajn, že se nám podařilo vrátit se po letní pauze právě takovýmto způsobem. Ráno se nám podařilo vůz správně vyvážit. Po celý den fungoval báječně, přestože jsme odjeli jen omezený počet kol. Chování vozu se mi líbí. Můj jezdecký styl způsobuje, že se auto pro kvalifikace těžko nastavuje. Když se ale zadaří, sbíráme pole," řekl spokojený Button.

Lewis Hamilton, vítěz předcházejícího závodu v Maďarsku, oproti tomu spokojen být nemůže, neboť ve třetí části kvalifikace zajel až osmý nejrychlejší čas. 

"Gratuluji Jensonovi! Odvedl skvělou práci a doufám, že zítra získá maximum bodů. Pro mě byla dnešní kvalifikace jistým zklamáním. Stále jsem ale v první desítce a zítřejší závod bude hlavně o tom, abych využil všech naskytnuvších se příležitostí. Nastavení vozu nebylo ideální, což způsobila špatná volba zadního křídla. Nakonec jsme se rozhodli pro stejnou specifikaci, kterou jsme využili v Maďarsku. 

Nové křídlo, které jsme používali ve třetím tréninku, nevypadalo moc dobře, a tak jsme se vrátili ke starému křídlu. Bylo to kolektivní rozhodnutí. Mysleli jsme si, že stará specifikace bude lepší, ale Jenson nakonec ukázal, že upravené křídlo pracuje více než dobře. Naše půlka garáže tedy měla trochu smůlu, ale zítra se pokusíme to napravit, seč nám síly stačí," řekl Hamilton.

Další článek: Hrajte o vstupenky na Grand Prix Abú Zabí!

20. června | Cunoda po nehodě a výměně převodovky odstartuje z boxové uličky.
20. června | Za chvíli závod F3. Mokro, pravděpodobnost deště 100 %.
19. června | Toto Wolff řekl, že jeho komentáře, že by Mercedes mohl o jezdecké sestavě rozhodnout až v zimě, byl vtip... vystřelil si z opakovaných dotazů novinářů.

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink Bottas (1:33.448)
2. trénink Verstappen (1:32.872)
Sobota 19. června 2021
3. trénink Verstappen (1:31.300)
Kvalifikace Verstappen (1:29.990)
Neděle 20. června 2021
Závod Verstappen