Button bude řešit smlouvu na příští rok až po Abú Zabí

S Brawnem ještě nejednal.
Jenson Button nechává svojí budoucnost ve formuli 1 stále otevřenou. S Brawnem o nové smlouvě zatím nejednal a nechce se mu vyvracet spekulace o možném přestupu do jiné stáje. Do konce letošní sezóny řešení očekávat nemůžeme.

"Oslovily mě různé týmy, ale nemůžu hovořit o tom, s kým nebo o čem jsme jednali, protože je to důvěrné," odpověděl Button na otázku Telegraphu o údajném zájmu McLarenu. "Nebylo by to férové, protože jsme si ještě ani nesedli a nediskutovali o budoucnosti s mým týmem. Nejdříve musíme odjet tento závod."

Ross Brawn se nechal před několika dny slyšet, že dle jeho názoru bude na 99 procent závodit Button v jeho týmu i v příštím roce.

"Já bych žádnou procentuální šanci ničemu nedával," komentoval vyjádření svého šéfa Button.

Klíčové jsou v jednání mezi Buttonem a Brawnem finance. Mistr světa chce zvýšit plat, ale zároveň tvrdí, že peníze nejsou to hlavní.

"Právě vyhráli šampionát, víte. A v tom je hodně peněz. Ale jak jsem řekl dříve, peníze nejsou pro mě nejdůležitější. Jako dítě jsem nesnil o tom, kolik budu vydělávat. Mým cílem je být v příštím roce ve voze, který dokáže vyhrát šampionát," dodal.
Další článek: Williams potvrdil, že bude v příštím roce používat motory Cosworth