Button: Boullier pomůže, MP4-29 je lepší než předchůdce

Jenson Button vyjádřil spokojenost s počínáním svého týmu, uvítal nového závodního ředitele a pochválil nový monopost.
Button: Boullier pomůže, MP4-29 je lepší než předchůdce

Boullier začne pracovat pro McLaren na začátku února a Button si je jistý, že bude přínosný.

"Myslím, že je dobré mít čerstvé nápady. Myslím, že týmu přidá," řekl. "Tým nikdy nezmění jeden člověk, ale myslím, že něco přidá, a až bude manažerská struktura kompletní, budeme v dobré formě."

Začátky s novým vozem měl McLaren komplikované, první den vůbec nevyjel a první kilometry si připsal až ve středu, podle Buttona je však jisté, že MP4-29 nebude tak problematické jako loňské auto.

"S autem samotným nejsou žádné strašné problémy, žádné velké problémy s pohonnou jednotkou, co se výkonu týče, takže základ vozu je takový, jaký chceme."

"Náš první den loni jsme byli rychlí, ale auto mělo vady a my jsme je viděli hned první den. Auto hodně poskakovalo a měli jsme problémy, které se neřešily snadno. Tentokrát takové problémy nemáme."

Britskému jezdci se zamlouvá i nová pohonná jednotka. "Výkon motoru je příjemný. Má velký točivý moment, mám pocit, jako by to byl nejvýkonnější motor, s jakým jsem kdy jezdil."

"Samozřejmě čistě podle výkonu není, ale jako závodní jezdec cítíte točivý moment a výkon při nižších rychlostech, v 300 km/h rozdíly už moc necítíte. Vystřeluje ze zatáček, když máte takový točivý moment, a to je vzrušující.

"Pozitivní podle mě je, že máme ERS na vyplnění mezer. Řekl bych, že v téhle fázi je to velmi dobře využitelný motor. Jsou chvíle, kdy máte v zatáčce jen trochu plynu a děje se mnoho věcí. Jsme zvyklí točit, jsme zvyklí podřazovat, ale tohle je hodně jiné."

Další článek: Ve čtvrtek byl v testech nejrychlejší Magnussen