Button: Boullier pomůže, MP4-29 je lepší než předchůdce

Jenson Button vyjádřil spokojenost s počínáním svého týmu, uvítal nového závodního ředitele a pochválil nový monopost.
Button: Boullier pomůže, MP4-29 je lepší než předchůdce

Boullier začne pracovat pro McLaren na začátku února a Button si je jistý, že bude přínosný.

"Myslím, že je dobré mít čerstvé nápady. Myslím, že týmu přidá," řekl. "Tým nikdy nezmění jeden člověk, ale myslím, že něco přidá, a až bude manažerská struktura kompletní, budeme v dobré formě."

Začátky s novým vozem měl McLaren komplikované, první den vůbec nevyjel a první kilometry si připsal až ve středu, podle Buttona je však jisté, že MP4-29 nebude tak problematické jako loňské auto.

"S autem samotným nejsou žádné strašné problémy, žádné velké problémy s pohonnou jednotkou, co se výkonu týče, takže základ vozu je takový, jaký chceme."

"Náš první den loni jsme byli rychlí, ale auto mělo vady a my jsme je viděli hned první den. Auto hodně poskakovalo a měli jsme problémy, které se neřešily snadno. Tentokrát takové problémy nemáme."

Britskému jezdci se zamlouvá i nová pohonná jednotka. "Výkon motoru je příjemný. Má velký točivý moment, mám pocit, jako by to byl nejvýkonnější motor, s jakým jsem kdy jezdil."

"Samozřejmě čistě podle výkonu není, ale jako závodní jezdec cítíte točivý moment a výkon při nižších rychlostech, v 300 km/h rozdíly už moc necítíte. Vystřeluje ze zatáček, když máte takový točivý moment, a to je vzrušující.

"Pozitivní podle mě je, že máme ERS na vyplnění mezer. Řekl bych, že v téhle fázi je to velmi dobře využitelný motor. Jsou chvíle, kdy máte v zatáčce jen trochu plynu a děje se mnoho věcí. Jsme zvyklí točit, jsme zvyklí podřazovat, ale tohle je hodně jiné."

Další článek: Ve čtvrtek byl v testech nejrychlejší Magnussen

15. května | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.
11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00