Button: Bez pomoci počasí na dobrý výsledek v Malajsii nedosáhneme

V druhém závodě sezóny McLaren neočekává žádné výrazné zlepšení výkonnosti svého vozu, a proto Jenson Button doufá, že mu pomůže alespoň počasí.
Button: Bez pomoci počasí na dobrý výsledek v Malajsii nedosáhneme

"Austrálie byla samozřejmě těžkým víkendem, a i když jsme z vozu dostali maximum, evidentně nejsme tam, kde bychom být chtěli," přiznal Button.

"Tento víkend nemůžeme očekávat, že se nám bude dařit lépe, ale Malajsie dokáže být velmi nepředvídatelná, hlavně při pozdějším startu závodu v neděli odpoledne, kdy často prší. Loni jsme to viděli, když vyhrál Fernando, a víme, že nepředvídatelné počasí může způsobit loterii pro všechny."

"To by nám mohlo hrát do karet. Já mám rád proměnlivé podmínky a moc rád bych měl možnost jezdit konkurenceschopně s vozem, o kterém všichni víme, že zatím nedokáže bojovat o vítězství."

Šéf týmu Martin Whitmarsh potvrdil, že žádné větší zlepšení tento víkend očekávat nemůže, ale v Malajsii vidí příležitost nasbírat hodně dat pro lepší porozumění vozu.

Smířený s obtížným závodem je i Sergio Pérez. "Tento víkend v Malajsii bude o maximálním využití kompletu, který máme, s vědomím, že to nebude stačit, abychom bojovali o celkové vítězství," uvedl.

Další článek: Lotus si do Malajsie přiveze nové díly, ale soustředí se na pneumatiky

18:19 | Nico Rosberg řekl na Sky Germany, že Toto Wolff šel za Christianem Hornerem, aby se omluvil, ale Horner omluvu nepřijal.
18:18 | Lewis Hamilton po závodě navštívil týmového lékaře. Cítil únavu a mírné závratě.
17:54 | Kromě Bottase dostal penalizaci pět míst pro Spa také Lance Stroll.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink Hamilton (1:16.826)
Kvalifikace Hamilton (1:15.419)
Neděle 1. srpna 2021
Závod Ocon