Button bere úpravy McLarenu před Barcelonou spíše obezřetně

Pilot McLarenu se snaží krotit optimismus. Úpravy, které se tým z Wokingu chystá nasadit v Barceloně, bere spíše jako součást procesu vývoje letošníh vozu.
Button bere úpravy McLarenu před Barcelonou spíše obezřetně

McLaren zatím prožívá složitý vstup do letošní sezony. V Poháru konstruktérů je až na šestém místě, Jenson Button má na svém kontě třináct bodů, Sergio Pérez deset. Na stupně vítězů se v prvních čtyřech závodech ani jeden z nich nedostal. Příští týden zahájí formule 1 Velkou cenou Španělska evropskou část šampionátu.

Stáj z Wokingu se sice chystá do Barcelony přívézt balík úprav, ale Button se snaží zůstat obezřetný. "Během prvních čtyř závodů bylo pro tým těžké se průběžně zlepšovat, ale myslím, že návrat na okruh, kde jsme absolvovali dva předsezonní testy nám poskytne užitečné měřítko našeho pokroku," uvedl mistr světa z roku 2009.

Zmínil se i o nových úpravách. "Hodně se o nich mluví, ale stejně jako každá úprava jsou jen součástí série průběžných vylepšení, která se v průběhu sezony realizují," krotí optimismus. "Jako vždy tu budou elementy, které fungují, elementy, které budou možná fungovat jinak, než jsme očekávali, a elementy, které nebudou fungovat nebo budou vyžadovat další vývoj. Takový je život ve formuli jedna."

Button je tedy vůči očekáváním spíše střízlivý. "Samozřejmě doufám, že nás (úpravy) přiblíží našim cílům," přeje si.

Další článek: Lotus chystá do Barcelony evoluční změny. Věří, že ho udrží v boji

14:49 | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.
13:42 | Stále se řeší situace okolo Turecka, ve kterém se sice epidemická situace zlepšuje, ale platí přísné cestovní restrikce po návratu do Velké Británie. Ve hře je prohození závodu s Baku.
8. května | Podle Norrise mu Mazepin ovlivnil celou kvalifikaci. V Q1 musel nasadit druhou sadu pneumatik, v Q3 pak kvůli tomu jel první pokus na starých pneumatikách.
8. května | Poslední Nikita Mazepin dostal penalizaci 3 míst za zdržení Norrise v první části kvalifikace.