Button: Alonsa obdivuji, ale být s ním v jednom týmu bych nechtěl

Jenson Button znovu vyloučil, že by mohl přestoupit k Ferrari. Má platnou smlouvu s McLarenem a chce ji dodržet.
Button: Alonsa obdivuji, ale být s ním v jednom týmu bych nechtěl

Italská média často spekulují, kdo by mohl příští rok nahradit Felipeho Massu u Ferrari. Vedle Kimiho Räikkönena bývá zmiňován poslední dobou také Jenson Button.

"No, ehm... V kontaktu jsem s některými z nich pořád. Se Stefanem (Domenicalim - šéf Ferrari) se potkáváme v paddocku a zdravíme se," odpověděl s lehkou nadsázkou Button na otázku Autosprintu, zda je pravda, že je v kontaktu s Ferrari. "Ale on zná moji situaci a ví, že mám na příští rok smlouvu. Nevidím důvod, proč by mi měli věnovat moc pozornosti."

Na další otázku, jestli je hrdý na to, že o něj usilovalo Ferrari, odpověděl s úsměvem: "A kdo říká, že usilovalo? Podívejte se na McLaren, je to tým, který dokázal hodně. Když se podíváte na červený tým, uvidíte to samé. Všichni Italové mají vášeň pro sport, hlavně motorsport. Ale tady tohle je pro mě to správné místo. I když jak jsem říkal, nikdy neříkej nikdy."

Nakonec Button přiznal, že překážkou pro působení u Ferrari by pro něj byl Fernando Alonso. Pilot McLarenu totiž pochybuje, že by se maranellská jednička byla ochotná o tým podělit s někým jiným.

"Pokud to nebude muset udělat, tak ne, dělit se nebude. Myslím, že ne. Je to velmi inteligentní jezdec a možná bych s ním rád spolupracoval v paralelním vesmíru. Bylo by to těžké, ale vždy je zajímavé mít vedle sebe někoho tak silného a také chytrého."

"Obdivuji ho, stejně jako jsem obdivoval Alaina Prosta. Vytvořil kolem sebe u Ferrari skvělou atmosféru s týmem velmi dobrých lidí. Je mi líto Felipeho, ale myslím, že celý tým stojí kolem Fernanda."

Další článek: Webber je na svoji kariéru velmi hrdý. Má, co si zasloužil

10:01 | Nico Hülkenberg se oženil. Vzal si dlouholetou přítelkyni Egle Ruskyte.
19:40 | Tip: Pokud cestujete, nebo chytáte nějakou zahraniční televizi, může se hodit přehled kanálů, které ve světě vysílají F1: odkaz
20. června | Cunoda po nehodě a výměně převodovky odstartuje z boxové uličky.
20. června | Za chvíli závod F3. Mokro, pravděpodobnost deště 100 %.

GP Štýrska 2021

Pátek 25. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 26. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. června 2021
Závod 15.00