Button a Rosberg kritizují pevný start po zajetí safety caru

Pilotům se novinka, která má vstoupit v platnost příští rok, moc nelíbí.
Button a Rosberg kritizují pevný start po zajetí safety caru

Jenson Button a Nico Rosberg nejsou úplně nadšení z novinky, kterou připravila komise formule 1 pro zlepšení show. 

Od příštího roku bychom měli mít nové pravidlo. Jakmile safety car zajede do boxů, piloti zamíří na startovní rošt, kde se seřadí. Poté dojde ke klasickému pevnému startu.

Piloti tím ale nejsou zrovna dvakrát nadšení. Button a Rosberg sice připouštějí, že start je velice atraktivní část závodu pro fanoušky, ale tím výčet pozitiv končí. Button má mimo jiné obavy o pevný start na starých pneumatikách.

„Některé věci zacházejí příliš daleko. Libí se mi čisté závodění tak, jak tomu bylo v posledních 50 letech. Já opravdu nechci vidět tak obrovskou změnu, udělat další start. Je to divné. Můj názor v tuto chvíli je takový, že by to mělo zůstat tak, jak to je teď“, říká Rosberg.

Jeho týmový kolega Lewis Hamilton se zase divil, že se nikdo nezeptal na názor pilotů. Názor na novinku ale jen tak z patra neměl, musel by si to prý rozmyslet a zvážit všechny okolnosti.

Ačkoliv je změna dělána pro fanoušky, většině se podle ohlasů nový nápad také moc nelíbí. Například v naší anketě se proti němu vyslovilo 60% čtenářů. 

Diskuze (26) Další článek: Horner: Stojíme plně za Sebastianem
18. října | Fernando Alonso zdá se pojede v USA se designem helmy, kterým chce podpořit sopečnou erupcí zasažený ostrov La Palma. Více uveřejní ve čtvrtek.
18. října | Bývalý šéf motorářů Renaultu Remi Taffin našel novou práci. Bude technickým ředitelem společnosti ORECA, který působí ve vytrvalostních závodech.
17. října | Kimi Räikkönen dnes slaví 42. narozeniny.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink 18.30–19.30
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00