Button a Rosberg kritizují pevný start po zajetí safety caru

Pilotům se novinka, která má vstoupit v platnost příští rok, moc nelíbí.
Button a Rosberg kritizují pevný start po zajetí safety caru

Jenson Button a Nico Rosberg nejsou úplně nadšení z novinky, kterou připravila komise formule 1 pro zlepšení show. 

Od příštího roku bychom měli mít nové pravidlo. Jakmile safety car zajede do boxů, piloti zamíří na startovní rošt, kde se seřadí. Poté dojde ke klasickému pevnému startu.

Piloti tím ale nejsou zrovna dvakrát nadšení. Button a Rosberg sice připouštějí, že start je velice atraktivní část závodu pro fanoušky, ale tím výčet pozitiv končí. Button má mimo jiné obavy o pevný start na starých pneumatikách.

„Některé věci zacházejí příliš daleko. Libí se mi čisté závodění tak, jak tomu bylo v posledních 50 letech. Já opravdu nechci vidět tak obrovskou změnu, udělat další start. Je to divné. Můj názor v tuto chvíli je takový, že by to mělo zůstat tak, jak to je teď“, říká Rosberg.

Jeho týmový kolega Lewis Hamilton se zase divil, že se nikdo nezeptal na názor pilotů. Názor na novinku ale jen tak z patra neměl, musel by si to prý rozmyslet a zvážit všechny okolnosti.

Ačkoliv je změna dělána pro fanoušky, většině se podle ohlasů nový nápad také moc nelíbí. Například v naší anketě se proti němu vyslovilo 60% čtenářů. 

Diskuze (26) Další článek: Horner: Stojíme plně za Sebastianem
17:54 | Leclerc odjel na okruhu Paula Ricarda s aktuálním vozem Ferrari v rámci testů pro Pirelli 120 kol. Testoval i Bottas s Mercedesem (102 kol).
11:02 | Buemi se do F1 nevrátí, zůstává ve formuli E a bude jezdit za Nissan.
19. září | Force India nasadí v Rusku do prvního tréninku Latifiho.
18. září | Výběr pneumatik pro GP Ruska.. odkaz