Button a Rosberg kritizují pevný start po zajetí safety caru

Pilotům se novinka, která má vstoupit v platnost příští rok, moc nelíbí.
Button a Rosberg kritizují pevný start po zajetí safety caru

Jenson Button a Nico Rosberg nejsou úplně nadšení z novinky, kterou připravila komise formule 1 pro zlepšení show. 

Od příštího roku bychom měli mít nové pravidlo. Jakmile safety car zajede do boxů, piloti zamíří na startovní rošt, kde se seřadí. Poté dojde ke klasickému pevnému startu.

Piloti tím ale nejsou zrovna dvakrát nadšení. Button a Rosberg sice připouštějí, že start je velice atraktivní část závodu pro fanoušky, ale tím výčet pozitiv končí. Button má mimo jiné obavy o pevný start na starých pneumatikách.

„Některé věci zacházejí příliš daleko. Libí se mi čisté závodění tak, jak tomu bylo v posledních 50 letech. Já opravdu nechci vidět tak obrovskou změnu, udělat další start. Je to divné. Můj názor v tuto chvíli je takový, že by to mělo zůstat tak, jak to je teď“, říká Rosberg.

Jeho týmový kolega Lewis Hamilton se zase divil, že se nikdo nezeptal na názor pilotů. Názor na novinku ale jen tak z patra neměl, musel by si to prý rozmyslet a zvážit všechny okolnosti.

Ačkoliv je změna dělána pro fanoušky, většině se podle ohlasů nový nápad také moc nelíbí. Například v naší anketě se proti němu vyslovilo 60% čtenářů. 

Diskuze (26) Další článek: Horner: Stojíme plně za Sebastianem
10:48 | Da Costa získal pole position pro první závod formule E, Vandoorne pátý, Massa po červených vlajkách devatenáctý. Závod od 13:00 na Eurosportu.
10. prosince | Zajímavé. Podle webu odkaz míří bývalý šéf Porsche v LMP1 Andreas Seidl do vedení McLarenu.
7. prosince | Oprava: Gala FIA zdá se už teď. odkaz
6. prosince | Toto Wolff prozradil, že si při oslavách titulu poranil přední zkřížený vaz.