Button a Pérez budou mít stejné podmínky, ujišťuje McLaren

Navzdory velkému rozdílu ve zkušenostech a dosažených úspěších McLaren nemíní upřednostňovat ani jednoho ze svých pilotů.
Button a Pérez budou mít stejné podmínky, ujišťuje McLaren

Pérez přichází do McLarenu s pouhými dvěma sezónami na kontě. Šéf týmu Martin Whitmarsh však odmítl spekulace, podle kterých by mladý Mexičan mohl v prvním roce hrát především podpůrnou roli ve vztahu k Buttonovi.

"Lidé o takových věcech rádi diskutují," komentoval pro Sky Sports. "Skutečnost je taková, že Jenson má tu výhodu, že tým zná, má zkušenosti a je mistr světa."

"Jenson bude velmi štědrý se svým časem a při sdílení názorů, ale až vyjede z garáže, Jenson bude chtíti porazit Sergia a Sergio bude chtít porazit Jensona."

"Taková je mentalita našeho týmu. Dostane se jim rovnocenného zacházení. Myslím, že soutěživost v rámci týmu je dobrá."

Stejně jako sám jezdec chce i McLaren s Pérezem vyhrát šampionát, ale až čas ukáže, jestli to bude možné.

"V tuto chvíli jsem spokojený a těším se, až vyjedeme s vozy. Je velmi mladý, velmi talentovaný, a to je vzrušující," řekl Whitmarsh o Pérezovi. "Máme to štěstí, že přivádíme mladé jezdce, jako byli Lewis Hamilton a Mika Häkkinen, a děláme z nich mistry světa."

"Nevíme, jestli se to stane, Sergio je pod velkým tlakem, aby měl v tomto týmu výsledky, ale zatím na mě dělá dojem. Na konci loňského roku jsme měli nejrychlejší auto, a to zvyšuje očekávání od každého jezdce McLarenu. Sergio to myslím ví, chce sem přijít a vyhrávat."

Diskuze (42) Další článek: Massimo Atzori a David Lloyd, tak se jmenují stínoví inženýři Ferrari
10:50 | Podle novináře Erika van Harena je převodovka Maxe Verstappena v pořádku a nebude potřebovat výměnu.
20:45 | Druhý závod F2 vyhrál Piastri.
20:32 | Red Bull zdá se zvažoval žádost o přezkum situace ze třetího tréninku, kdy měl Hamilton ignoroval dvojité žluté... nakonec ale nic podávat nebude.
20:11 | Gasly dostal varování za zdržení Sainze.

GP Saúdské Arábie 2021

Pátek 3. prosince 2021
1. trénink Hamilton
2. trénink Hamilton
Sobota 4. prosince 2021
3. trénink Verstappen
Kvalifikace Hamilton
Neděle 5. prosince 2021
Závod 18.30