Button a Ericsson pojedou Rolex 24 v Daytoně za Andrettiho!

Button a Ericsson pojedou Rolex 24 v Daytoně za Andrettiho!

Slavná lednová čtyřiadvacetihodinovka v Daytoně, která otevírá sezonu seriálu IMSA WeatherTech SportsCar Championship, pravidelně láká ke startu velká jména z různých odvětví motorsportu. Příští ročník nebude výjimkou, za alianci týmů Wayne Taylora Racing a Andretti Global pojedou Jenson Button a Marcus Ericsson.

Tým Wayna Taylora se letos pro americký šampionát sportovních vozů IMSA WSC propojil s organizací Andretti, díky čemuž byl závodní program pro sezonu 2024 rozšířen z jedné na dvě Acury LMDh pro nejvyšší třídu GTP. Pro úvodní závod roku, kterým bude o posledním lednovém víkendu čtyřiadvacetihodinovka v Daytoně, týmy rozšiřují posádky na čtyři jezdce. Tento fakt otevřel cestu ke startu dvěma bývalým pilotům formule 1.

Mistr světa ze sezony 2009 Jenson Button už ve své bohaté kariéře vyzkoušel čtyřiadvacetihodinové závody ve Spa (v posádce s Tomášem Engem) a v Le Mans. V Daytoně bude zkušený Brit debutovat. Třiačtyřicetiletý pilot se bude v kokpitu prototypu Acura ARX-06 #40 střídat se synem majitele týmu Jordanem Taylorem, švýcarským bývalým pilotem F2 Louisem Deletrazem a americkou hvězdou IndyCar Coltonem Hertou.

Pro Buttona to bude druhý start s prototypem postaveným podle pravidel LMDh. Tyto vozy startují i ve WEC a v Le Mans. Britský závodník získal první zkušenosti s touto hybridní závodní technikou v říjnu, kdy se zúčastnil Petit Le Mans jako člen posádky Porsche 963 týmu JDC-Miller MotorSports. Společně s Tijmenem van der Helmem a Mikem Rockenfellerem vybojoval v divokém závodě páté místo.

Loňský vítěz Indy 500 Marcus Ericsson se poté na Rolex 24 chystá podruhé v kariéře. Od příští sezony Andrettiho pilot v IndyCar absolvuje čtyřiadvacetihodinovku na Floridě jako jeden z jezdců posádky Acury #10, ve které se bude střídat s bratrem Jordana Taylora Rickym, zkušeným Portugalcem Felipem Albuquerquem a dalším bývalým pilotem F1 a zároveň hvězdou Toyoty ve WEC Brendonem Hartleym.

Poprvé startoval někdejší švédský pilot formule 1 v Rolex 24 loni, kdy obsadil dvanácté místo absolutního pořadí s Cadillacem DPi-V.R #02. V posádce se tehdy Ericsson střídal i s Kevinem Magnussenem.

„Mám velkou radost z jezdců, které nasadíme do vozů Acura ARX-06 #10 a #40 v Daytoně. U WTR Andretti jsme zvyklí pohybovat se na absolutním čele a tvrdě pracujeme na tom, abychom dosáhli na vítězství, a navíc s oběma vozy bojovali o zisk titulu. Získání Marcuse a Jensona do posádek k už osvědčeným pilotům pro vytrvalostní závody z toho udělá čtyřiadvacetihodinovou napínavou podívanou,“ řekl pro sportscar365.com šéf Andretti Global Michael Andretti.

Spojení WTR Andretti podle řady zdrojů též jednalo o startu v Daytoně s Alexem Albonem, k dohodě zde ale nakonec nedošlo.

Doporučujeme

Články odjinud