Bulharsko usiluje o pořádání závodu formule 1

Jedná s Berniem Ecclestonem o Grand Prix od roku 2011.
Bernie Ecclestone pozval šéfa bulharského výboru pro Grand Prix Rumena Petkova na Velkou cenu Německa, aby s ním jednal o možnosti pořádat závod formule 1 v Bulharsku. Bulhaři by se rádi zařadili do kalendáře F1 od roku 2011.

"Náš plán jsme předložili před několika měsíci a zabýval se jím Formula One Management," uvedl šéf Bulharské motocyklové federace Bogdan Nikolov pro Reuters.

"Podle tohoto návrhu by Bulharsko mohlo podepsat smlouvu na pořádání závodu formule 1 v letech 2011 až 2015, s opcí na prodloužení do roku 2020," dodal. 

Bulhaři mají dva projekty pro okruh, který by mohl hostovat formuli 1, pravděpodobné umístění je poblíž města Pleven.

Bulharsko se aktivně angažuje i v dalších vrcholových motoristických soutěžích, figuruje v provizorním kalendáři WRC na příští rok a také podepsalo předběžnou smlouvu na pořádání závodu MotoGP v letech 2012 až 2016.
Další článek: Loni měl Renault lepší vůz, tvrdí Piquet

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.