Buemimu těsně unikl postup do třetí části

Bourdais měl problémy v zatáčkách.

Oba vozy Toro Rosso postoupily do druhé části kvalifikace. Sébastien Buemi skončil jedenáctý, Sébastien Bourdais patnáctý.

"Se svým výkonem jsem celkem spokojen, i když jsem se mohl dostat do top ten, kdybych neudělal chybu v poslední zatáčce. Ale nemá cenu se k tomu vracet, teď se musíme soustředit na zítřek," prohlásil Buemi. "Viděli jsme, že naše auto je mnohem konkurenceschopnější než dřív. Myslím, že můžeme získat nějaké body. Věřím, že se nám bude dařit."

Bourdais byl ještě ráno spokojen s vyvážením, ale v kvalifikaci měl potíže s jízdou v zatáčkách. "Několikrát jsem se otřel o bariéru, ale tady je velký rozdíl mezi dotekem a nárazem," vysvětlil Francouz. "Je to zklamání, protože myslím, že auto dnes mělo potenciál dostat se do třetí části, ale čtrnácté místo není až tak vzadu, takže uvidíme zítra."

Podle hlavního inženýra Laurenta Mekiese prokázal dnešní výkon zlepšení z posledních závodů. "Buemi byl velmi blízko postupu do třetí části, ale na druhou stranu je docela dobré mít čas na volbu zítřejší strategie," přiznal. "Oba jezdci se dostali do druhé části za obtížného provozu na trati, když si zachovali chladnou hlavu. Věříme, že se ještě zlepšíme, a doufejme, že se tak stane brzy."

Další článek: Räikkönen litoval ztráty pole position

13:57 | Podle italských médií Ferrari novou podlahu do Španělska nepřiveze. V Portugalsku testovaná podlaha měla být jen testovací pro potvrzení dalšího směru vývoje.
4. května | V Monaku nakonec budou i fanoušci. Kapacita bude omezena na 40 %, nutný je PCR test.
4. května | Alfa Romeo nasadí Kubicu do pátečního tréninku + testů 18palcových pneumatik Pirelli po víkendu.
3. května | Ve Španělsku bude 1000 fanoušků. Půjde o vylosované členy místního klubu.

GP Španělska 2021

Pátek 7. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 8. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 9. května 2021
Závod 15.00