Buemiho nehodu zavinilo selhání vzpěry pravého předního kola

Krátce po prvním tréninku tým Toro Rosso oznámil, že dramatickou nehodu Sébastiena Buemiho zavilo selhání vzpěry pravého předního kola. Zavěšení levého předního kola pak zátěž při brzdění neuneslo a selhalo také.

Toro Rosso nasadilo v Šanghaji nové vzpěry, takže se z bezpečnostních důvodů vrátí k předchozí verzi. Výměnu by měl tým stihnout u obou jezdců ještě před začátkem druhého volného tréninku. Co přesně je na nových vzpěrách špatně, Italové zatím neví.

Nepříjemnou skutečností je nejen pro Toro Rosso také selhání bezpečnostních úchytů kol, která mají v případě ulomení závěsů udržet kola u vozu, aby nekontrolovaně neodlétla mimo trať. Ale to přesně se stalo, když Buemi brzdil na konci nejdelší šanghajské rovinky.

Další článek: Vettel: Systém zadního křídla McLarenu je pro nás nutností

14:51 | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
10:10 | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
8:58 | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.