Buemi tvrdě boural s red bullem během testů pro Pirelli

Sébastien Buemi měl velkou nehodu během středečního testu pro Pirelli v Silverstonu.
Buemi tvrdě boural s red bullem během testů pro Pirelli

Týmy Red Bull a Williams v Silverstonu zůstaly, aby v úterý a ve středu testovaly pneumatiky Pirelli pro rok 2020. V první den jezdili Gasly a Russell, ve středu je vystřídali Buemi a Kubica.

Okolo 17. hodiny musely být testy předčasně ukončeny. Buemi vylétl v zatáčce Abbey z tratě a boural při rychlosti okolo 270 km/h. Přetížení dosáhlo 20 G. Buemi byl poté ve zdravotním středisku preventivně prohlédnut lékařem.

Red Bull a Pirelli nyní vyšetřují příčiny nehody. Podle všeho nešlo o jezdeckou chybu, ale o blíže neupřesněné selhání v zadní části vozu.

Buemimu se nic nestalo a také tým a Pirelli měli štěstí v neštěstí. K nehodě došlo až ke konci druhého dne. Celkem oba týmy odjely 358 kol a přes 2100 km.

Testy pro Pirelli budou pokračovat v polovině září na okruhu Paula Ricarda.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: GP Velké Británie 2019 objektivem Jiřího Křenka: zákulisí, souboje i nové fotografie slavné kolize

14:51 | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
10:10 | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
8:58 | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.