Buemi: Toro Rosso zřejmě patří mezi pět nejlepších týmů

Sébastien Buemi je přesvědčený, že tým Toro Rosso dosáhl během zimy pokroku, který posunul jeho vůz mezi pět nejrychlejších na startovním roštu.
Buemi: Toro Rosso zřejmě patří mezi pět nejlepších týmů

Buemi a Alguersuari se v předsezónních testech dokázali pohybovat na předních příčkách a švýcarský pilot věří, že ne náhodou. "Abych byl upřímný, vypadá to, že jsme celkem konkurenceschopní," řekl pro Le Matin. "Podle výsledků zimních testů se zdá, že patříme mezi pět nejlepších týmů. Ale jelikož se hodně změnila pravidla, tempo zlepšování je v úvodu sezóny velmi rychlé. Do závodu v Austrálii se může hodně věcí změnit."

Buemi by rád co nejdříve postoupil do mateřského týmu Red Bull Racing, proto musí v letošní sezóně přesvědčit své šéfy dobrými výsledky.

"Hlavním cílem je mít dobrou sezónu, což znamená získat co nejvíc bodů s autem, které mi tým dává," uvedl. "V první sezóně jsem získal šest bodů a v druhé osm. Ale na výsledky má samozřejmě obrovský vliv auto. Já musím dělat v důležitých chvílích správná rozhodnutí, to znamená rozhodovat o zastávkách v boxech a využití pneumatik."

Další článek: Ovládání vozu F1 podle Petrova: Psaní SMS, smažení vajec a zavazování tkaniček