Buemi sice bodoval, ale věřil v lepší výsledek

Alguersuari byl naopak spokojen s tím, že dojel.

Stáj Toro Rosso se zásluhou sedmého místa Sébastiena Buemiho dočkala prvních bodů od Velké ceny Monaka. Švýcar dokonce bodoval naposledy v Číně. Jaime Alguersuari dojel v nedělní Velké ceně Brazílie na posledním čtrnáctém místě.

"Dojet na bodech je dobrý výsledek pro mě i pro tým, který dnes odvedl skvělou práci," pochvaloval si Buemi. "Start byl obtížný. V první zatáčce jsem byl v sevření Kubici a Rosberga. Předjeli mě, což byla škoda." Švýcar sice vyrovnal svůj nejlepší výsledek v kariéře, ale vyloženě spokojen nebyl.

"Neměli jsme dobrou závodní rychlost. Musíme se podívat na data a pochopit proč. Po našem skvělém pátečním výkonu jsem doufal, že dojedeme do pátého místa," přiznal nováček letošní sezony. "Body jsou sice pěkné, ale není to, jak jsme očekávali. Teď se můžeme těšit na Abú Zabí, kde musíme zkusit stavět na tomto výsledku a posunout se ještě více dopředu."

Zatímco Buemi nebyl se sedmým místem spokojen, Alguersuari má zatím jiné cíle a čtrnácté místo mu ke spokojenosti stačilo. "Jsem rád, že jsem dokončil závod. Pořád se učím a dělám pokroky. Start jsem měl docela dobrý a dokázal předjet Kobajašiho," rekapituloval mladý Španěl. "Byl jsem ale na špatné straně a když jsem začal zpomalovat do první zatáčky, někteří mě předjeli. Pak jsem uvázl v provozu a závod pro mě začal být obtížný. Když jsem pak měl před sebou volnou trať, mohl jsem být rychlejší. Cítím, že jsem se během tohoto víkendu opět zlepšil."

Hlavní inženýr Laurent Mekies je rád, že se Buemimu opět podařilo bodovat. Potvrdil však slova švýcarského jezdce, že tým doufal v lepší výsledek. "Musíme zjistit, proč se nám nepodařilo zopakovat páteční tempo," řekl a na adresu druhého jezdce dodal: "Alguersuari měl smůlu, že se zasekl za několika jezdci s těžkými vozy, kteří jeli na jednu zastávku. Jeho časy na konci závodu však byly poměrně konkurenceschopné."

Další článek: Nečekal bych, že skončím na stupních vítězů, říká Hamilton

19:29 | Výkonný ředitel Alpine Marcin Budkowski prozradil, že sprintové závody budou mít název superkvalifikace.
18:22 | Alpine zítra uskuteční filmovací den v Silverstonu. S letošním vozem už jezdily také týmy McLaren, Red Bull Racing, AlphaTauri, Alfa Romeo a Williams. Naopak Mercedes chce vyjet až v testech...
17:41 | Romain Grosjean si nasadil kameru na svou helmu a ukáže vám okruh Laguna Seca z vozu IndyCar. odkaz
17:26 | Pro iOs už je aplikace k dispozici. Pro Android bude brzy. Jmenuje se Williams Racing AR Launch 2021.