Buemi si je téměř jistý, že u Toro Rosso zůstane

Sébastien Buemi potvrdil, že pravděpodobným scénářem u týmu Toro Rosso je pro rok 2012 zachování současné jezdecké sestavy.
Buemi si je téměř jistý, že u Toro Rosso zůstane

Daniel Ricciardo, jenž patří mezi juniory Red Bullu, nedávno prozradil, že Toro Rosso své jezdce zřejmě měnit nebude. Australan proto doufá v umístění do jiné stáje, stejně jako letos závodil pro HRT.

O žádných změnách ve Faenze neví ani Sébastien Buemi. "Novinky bych měl mít během příštích dvou týdnů," řekl pro list Le Temps. "Ale jsem si celkem jistý. Už mám na příští rok program, i když moje nominace zatím nebyla potvrzena. Normálně pokračuji v práci, jako vždy, abych se připravil na sezónu 2012."

Přes všechna pozitivní znamení ale Švýcar stále nemůže mít stoprocentní jistotu. Ovšem na život v nejistotě si už zvykl.

"Takový je svět formule 1," konstatoval. "Tak to je a je třeba s tím žít. V ostatních stájích je ještě celkem dost neuzavřených míst. Patří to k tomu. Je tak těžké dostat se až do formule 1. A když už v ní jste, jste připraveni tento tlak snášet."

Red Bull tak pravděpodobně už jen řeší, co udělá s Ricciardem a Vergnem. Australan má podle svých slov šanci na sedačku Trulliho u Lotusu, zatímco Francouz by mohl u Toro Rosso působit v roli třetího jezdce.

Další článek: Odpadlíci se do Asociace týmů F1 můžou vrátit, věří Horner

18:19 | Trochu kuriózní situace. Pérez dostal tento víkend dvě napomenutí. Za blokování Gaslyho v kvalifikaci a za souboj s Gaslym v závodě. Při třetím napomenutí v sezóně ho čeká penalizace 10 míst.
18:08 | Sergio Pérez dostal za souboj s Gaslym napomenutí.
16:28 | Stroll dostal za limity a kolizi tři trestné body. Do závodu měl na kontě 0, takže žádný problém.

GP Portugalska

Pátek 23. října 2020
1. trénink Bottas (1:18.410)
2. trénink Bottas (1:17.940)
Sobota 24. října 2020
3. trénink Bottas (1:16.654)
Kvalifikace Hamilton (1:16.652)
Neděle 25. října 2020
Závod Hamilton