Buemi se stal záložním jezdcem Red Bullu Racing a Toro Rosso

Po ztrátě místa u Toro Rosso se Sébastien Buemi s Red Bullem nerozloučil, v roce 2012 bude působit u mateřské stáje jako testovací a záložní pilot. AKTUALIZOVÁNO
Buemi se stal záložním jezdcem Red Bullu Racing a Toro Rosso

Buemi závodil poslední tři roky pro stáj Toro Rosso, která má za úkol vychovávat talenty pro Red Bull Racing. Na konci loňského roku ale Švýcar své místo ztratil a ocitl se bez zaměstnání.

Ovšem ne na dlouho, dnes Red Bull oznámil, že Buemi bude pracovat pro hlavní stáj jako záložník. "Pro Sébastiena bylo logické pokračovat s Red Bullem, protože je členem juniorského týmu od roku 2004," připomněl šéf Red Bullu Racing Christian Horner.

"Tým už dobře zná z doby, kdy u nás působil v roce 2008, a za poslední tři roky nabyl hodně zkušeností. Bude pro nás v průběhu roku dělat důležitou práci při testování a simulacích, také bude přítomen na každé Grand Prix."

Buemi se netají tím, že by se raději znovu postavil na startovní rošt, to ale letos není možné. "Je dobré zůstat u Red Bullu další rok a mít tuto příležitost u mistrovského týmu," řekl. "Samozřejmě bych raději závodil, ale pracovat s Red Bullem Racing na vývoji jejich vozu a poskytovat jim v sezóně zpětnou vazbu je ta druhá nejlepší možnost."

Aktualizace
Toro Rosso oznámilo, že i když bude pro Buemiho prioritou práce pro Red Bull Racing, jako záloha bude fungovat i pro stáj z Faenzy. Kdyby Ricciardo nebo Vergne nemohli nastoupit, zaskočí u svého bývalého týmu právě Buemi.

Další článek: Před nárazem jsem zavřela oči, říká Mannová o smrtelné hromadné nehodě

14:06 | Sebastian Vettel dává do aukce "duhovou" helmu, kterou měl v Turecku. Dražba začne na jeho webu po závodě. Má jít o jedinou Vettelovu helmu z doby u Ferrari, která se dostane do soukromých rukou.
10:01 | Před 45 lety zemřel společně s pěti dalšími členy svého týmu při letecké nehodě Graham Hill. Vraceli se z testu na okruhu Paula Ricarda. Hill byl prvním a je stále jediným držitelem trojité koruny.
28. listopadu | McLaren potvrdil, že Sainze vyřadil problém se zadními brzdami.
28. listopadu | Alex Albon po včerejší nehodě mění šasi.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink Hamilton (1:29.033)
2. trénink Hamilton (1:28.971)
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink Verstappen (1:28.355)
Kvalifikace Hamilton (1:27.264)
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10