Buemi oslavil narozeniny postupem do třetí části

Alguersuari skončil po ranních problémech patnáctý.

Sébastien Buemi oslavil dnešní jedenadvacáté narozeniny desátým místem v kvalifikaci. Druhý jezdec stáje Toro Rosso Jaime Alguersuari se v Abú Zabí dostal do druhé části a skončil patnáctý.

Buemi byl ve druhé části kvalifikace dokonce sedmý, proto doufal v lepší postavení na startovním roštu. "Jsem spokojen s naší palivovou strategií, která by nám měla umožnit flexibilitu. Auto vypadá velmi konkurenceschopně, stejně jako v posledních závodech," říká Buemi, který považuje zisk bodů za reálný cíl. "S viditelností není problém, takže by to zítra měl být fajn závod. Trať je čím dál rychlejší."

Alguersuari kvůli problémům s autem nevyjel do ranního volného tréninku. I když v kvalifikaci nebyl zcela spokojen s aerodynamickým vyvážením auta, potěšil ho výsledek. "Když jsem nejel třetí trénink, nečekal jsem, že se na trati, která je pro všechny nová, dostanu do druhé části kvalifikace. Když se ohlédnu za sezonou, myslím, že jsem udělal pokrok, ale pořád se musím učit," uvědomuje si mladý Španěl, který doufá, že se v dobrém světle ukáže i v závodě.

Hlavní inženýr Laurent Mekies měl z kvalifikace smíšené pocity. "Sébastien se dostal potřetí v řadě do třetí části a je jejím pravidelným účastníkem. To je pozitivní. Kvalifikace byla těžší než obvykle, obě směsi pneumatik přinášely podobnou výkonnost, ale bylo potřeba s nimi déle jezdit, než získaly své nejlepší vlastnosti," vysvětluje. "Jaimemu jsme dnes moc nepomohli. Ráno nemohl jet kvůli problémům s autem a několik problémů přišlo i odpoledne. Ale myslím, že dnes předvedl to nejlepší, co mohl."

Další článek: Williams měl potíže v rychlých úsecích