Buemi nepomýšlí ani na body

Bourdais: Nejsou to jen pneumatiky, s čím máme problém.
Klepněte pro větší obrázekAž úplně vzadu dnes skončilo v kvalifikaci na Velkou cenu Turecka Toro Rosso.

„Měli jsme to dneska velice složité, obzvlášť na měkkých gumách. Nebyli jsme schopni z nich dostat maximum,“ popsal Sébastien Buemi. Do zítřejšího závodu bude startovat osmnáctý.

„Chyběla nám přilnavost a byli jsme z tempa,“ dodal dneska poslední Sébastien Bourdais. „První výjezd nebyl špatný, ale v tom druhém jsem si sjel gumy. Pozměnili jsme trochu tlak v pneumatikách, ale pak se ukázalo, že měkčí začínají pracovat lépe. Já jel na tvrdších,“ vysvětlil.

Vedoucí inženýr Laurent Mekies připustil, že Toro Rosso se trápí celý víkend a tým neví, co s tím. „Jezdci měli pro kvalifikaci různé strategie. Buemi jezdil jen na měkčích, Bourdais na tvrdších. Zkoušeli jsme různá nastavení, ale nic nám nepomohlo,“ řekl.

„Nejsou to jen pneumatiky, s čím máme tento víkend problém,“ doplnil ho Bourdais. Optimistický nebyl ani Buemi. „Bude to zítra těžké odpoledne. Nemyslím si, že bych mohl dojet na bodech, ale přesto se budeme maximálně snažit,“ řekl.

Další článek: Massa: "Musíme být realisté."

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.