Buemi hodnotí rozložení sil: První je Red Bull, následují Force India a McLaren

Sébastien Buemi strávil část středy v Barceloně vedle trati a pozoroval, jak se jednotlivé vozy chovají. Podle svých poznatků odhadl, kdo je nejlepší.
Buemi hodnotí rozložení sil: První je Red Bull, následují Force India a McLaren

Buemi závodil do konce loňské sezóny pro Toro Rosso, ale pro letošek se musel spokojit s pozicí záložního jezdce Red Bullu. V Barceloně hodnotil vozy pro Auto Motor und Sport. Pozorování prováděl v závěrečné zatáčkovité sekci Katalánského okruhu.

Zaujal ho McLaren. "Ten a Force India se mi líbí nejvíc, spolu s Red Bullem patří mezi nejlepší," řekl. "Hamilton a Hülkenberg můžou brzdit pozdě a brzy šlapat na plyn. Při akceleraci nejsou jejich auta vpředu nervózní."

Svého týmového kolegu Vettela viděl Buemi při závodní simulaci. "Je vidět že má red bull hodně paliva," komentoval. "Ale i tak je to auto velmi dobré. Je vidět, že má opotřebované pneumatiky. Ve 12. zatáčce to Sebovi občas uklouzne."

Švýcarovu pozornost upoutal také motor Mercedes, který zní trochu jinak než ostatní. "Mercedes je velmi dobrý motor. Mají neuvěřitelný výkon v nízkých otáčkách. Hamilton proto může lépe využívat rychlostní stupně," konstatoval.

Když kolem projel Alonso ve ferrari, Buemi reagoval slovy: "Ajaj, tak to nevypadá tak dobře. Alonso si hraje s plynem, schází mu trakce." Hodnocení bohužel unikl Mercedes, protože ten v tu dobu měl technické problémy a Rosberg seděl v garáži. A pochopitelně také Lotus, který tento týden vůbec nejezdí.

A jaké je konečné hodnocení Buemiho? Dobré auto podle něj postavila Force India. "Dobře vypadá také McLaren. Jejich auto má přilnavost. Ne tolik jako Red Bull, ale je blízko. Podle mě je vpředu Red Bull. Za ním jsou Force India a McLaren. Moc neztrácejí."

Další článek: Lotus si chce prodloužit příští testy o jeden den

14:06 | Sebastian Vettel dává do aukce "duhovou" helmu, kterou měl v Turecku. Dražba začne na jeho webu po závodě. Má jít o jedinou Vettelovu helmu z doby u Ferrari, která se dostane do soukromých rukou.
10:01 | Před 45 lety zemřel společně s pěti dalšími členy svého týmu při letecké nehodě Graham Hill. Vraceli se z testu na okruhu Paula Ricarda. Hill byl prvním a je stále jediným držitelem trojité koruny.
17:30 | McLaren potvrdil, že Sainze vyřadil problém se zadními brzdami.
28. listopadu | Alex Albon po včerejší nehodě mění šasi.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink Hamilton (1:29.033)
2. trénink Hamilton (1:28.971)
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink Verstappen (1:28.355)
Kvalifikace Hamilton (1:27.264)
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10