Buemi by mohl zastávat úlohu náhradníka u Toro Rosso a Red Bullu

Švýcar Sébastien Buemi poté, co přišel na konci roku 2011 o svou závodní sedačku v Toro Rosso, by mohl s týmem zůstat. A to jako náhradní pilot jak Toro Rosso, tak Red Bullu.
Buemi by mohl zastávat úlohu náhradníka u Toro Rosso a Red Bullu

S informací přišel žurnalistický veterán Roger Benoit ze švýcarského listu Blick.

Sébastien Buemi a Jaime Alguersuari přišli o místo u Toro Rosso, kde oba závodili tři sezony. Pro letošní sezonu je nahradili Australan Daniel Ricciardo a Francouz Jean-Eric Vergne.

Pozice náhradního pilota je v posledních letech nevděčná: s omezením testů se totiž náhradník do kokpitu často nedostane. Buemi by ale zůstal součástí týmu a zúčastnil by se všech aktivit, jako jsou například technické a strategické schůzky. Zůstal by také na očích manažerů a s určitou šancí najít angažmá pro sezonu 2013.

Jaime Alguersuari jedná o možnosti získat druhé, zatím stále nepotvrzené místo u Hispanie vedle Pedra de la Rosy.

Další článek: Vše nejlepší do nového roku

18:05 | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
17:44 | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
17:07 | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.
11:50 | Pirelli bude sponzorem závodu v Imole. Celý název závodu tak bude: Formula 1 Pirelli Gran Premio del Made in Italy e dell’Emilia Romagna