Budu řídit, jako kdybych to ukradl, říká před novou sezónou Bottas

Valtteri Bottas neprožil v roce 2018 právě povedenou sezónu. Během závodních víkendů pravidelně zaostával za svým týmovým kolegou Lewisem Hamiltonem a nedokázal vyhrát ani jeden závod. Proto má finský jezdec pro příští rok plán…

Zatímco Lewis Hamilton získal v této sezóně s Mercedesem titul mistra světa, jeho týmový kolega Valtteri Bottas ani jednou nezvítězil a celkově obsadil až páté místo.

Bottas má u Mercedesu smlouvu ještě pro rok 2019 a poté by jeho pozici u „stříbrných šípů“ mohl ohrožovat Esteban Ocon. Proto si finský pilot pro příští sezónu vytyčil nový plán – v každém závodě bude chtít maximálně útočit a řídit, jako kdyby jel s kradeným vozem.

„Tento sport je zábavný, protože nikdy nevíte, co se stane v budoucnosti,“ řekl Bottas pro Autosport.

„K příští sezóně přistoupím s vědomím, že nemám co ztratit. Chci příští rok řídit, jako kdybych jel s kradeným vozem, jako kdybych jel svůj poslední závod a byl to můj poslední den,“ představil Fin svůj plán pro sezónu 2019.

Wolff se obává, že Bottasovi letošní sezóna způsobila duševní újmu

Bottas během své premiérové sezóny u Mercedesu vyhrál tři závody, letos však v této statistice vyšel na prázdno. Co do tempa byl prý ovšem řečí čísel finský pilot Lewisi Hamiltonovi blíže, než loni.

„Jako tým analyzujeme a bavíme se o kvalifikačním a o závodním tempu. Co do průměrných časů bylo letos moje závodní tempo lepší než loni, bohužel to ale nepřineslo výsledek.“

„Budeme muset analyzovat, proč jsem nedosáhl kýžených výsledků. Někdy v tom taky hrála roli smůla, jindy zase odlišné důvody.“

„Myslím, že v tomto roce jsem měl lepší tempo, ale loni zase lepší výsledky.“

Diskuze (31) Další článek: Sainz se zabydluje u McLarenu, ve středu ujel 150 kol
10. prosince | Zajímavé. Podle webu odkaz míří bývalý šéf Porsche v LMP1 Andreas Seidl do vedení McLarenu.
7. prosince | Oprava: Gala FIA zdá se už teď. odkaz
6. prosince | Toto Wolff prozradil, že si při oslavách titulu poranil přední zkřížený vaz.