Budu řídit, jako kdybych to ukradl, říká před novou sezónou Bottas

Valtteri Bottas neprožil v roce 2018 právě povedenou sezónu. Během závodních víkendů pravidelně zaostával za svým týmovým kolegou Lewisem Hamiltonem a nedokázal vyhrát ani jeden závod. Proto má finský jezdec pro příští rok plán…
Budu řídit, jako kdybych to ukradl, říká před novou sezónou Bottas

Zatímco Lewis Hamilton získal v této sezóně s Mercedesem titul mistra světa, jeho týmový kolega Valtteri Bottas ani jednou nezvítězil a celkově obsadil až páté místo.

Bottas má u Mercedesu smlouvu ještě pro rok 2019 a poté by jeho pozici u „stříbrných šípů“ mohl ohrožovat Esteban Ocon. Proto si finský pilot pro příští sezónu vytyčil nový plán – v každém závodě bude chtít maximálně útočit a řídit, jako kdyby jel s kradeným vozem.

„Tento sport je zábavný, protože nikdy nevíte, co se stane v budoucnosti,“ řekl Bottas pro Autosport.

„K příští sezóně přistoupím s vědomím, že nemám co ztratit. Chci příští rok řídit, jako kdybych jel s kradeným vozem, jako kdybych jel svůj poslední závod a byl to můj poslední den,“ představil Fin svůj plán pro sezónu 2019.

Wolff se obává, že Bottasovi letošní sezóna způsobila duševní újmu

Wolff se obává, že Bottasovi letošní sezóna způsobila duševní újmu

Bottas během své premiérové sezóny u Mercedesu vyhrál tři závody, letos však v této statistice vyšel na prázdno. Co do tempa byl prý ovšem řečí čísel finský pilot Lewisi Hamiltonovi blíže, než loni.

„Jako tým analyzujeme a bavíme se o kvalifikačním a o závodním tempu. Co do průměrných časů bylo letos moje závodní tempo lepší než loni, bohužel to ale nepřineslo výsledek.“

„Budeme muset analyzovat, proč jsem nedosáhl kýžených výsledků. Někdy v tom taky hrála roli smůla, jindy zase odlišné důvody.“

„Myslím, že v tomto roce jsem měl lepší tempo, ale loni zase lepší výsledky.“

Foto: Getty Images / Lars Baron

Další článek: Sainz se zabydluje u McLarenu, ve středu ujel 150 kol

15. května | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.
11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00