Budu řídit, jako kdybych to ukradl, říká před novou sezónou Bottas

Valtteri Bottas neprožil v roce 2018 právě povedenou sezónu. Během závodních víkendů pravidelně zaostával za svým týmovým kolegou Lewisem Hamiltonem a nedokázal vyhrát ani jeden závod. Proto má finský jezdec pro příští rok plán…
Budu řídit, jako kdybych to ukradl, říká před novou sezónou Bottas

Zatímco Lewis Hamilton získal v této sezóně s Mercedesem titul mistra světa, jeho týmový kolega Valtteri Bottas ani jednou nezvítězil a celkově obsadil až páté místo.

Bottas má u Mercedesu smlouvu ještě pro rok 2019 a poté by jeho pozici u „stříbrných šípů“ mohl ohrožovat Esteban Ocon. Proto si finský pilot pro příští sezónu vytyčil nový plán – v každém závodě bude chtít maximálně útočit a řídit, jako kdyby jel s kradeným vozem.

„Tento sport je zábavný, protože nikdy nevíte, co se stane v budoucnosti,“ řekl Bottas pro Autosport.

„K příští sezóně přistoupím s vědomím, že nemám co ztratit. Chci příští rok řídit, jako kdybych jel s kradeným vozem, jako kdybych jel svůj poslední závod a byl to můj poslední den,“ představil Fin svůj plán pro sezónu 2019.

Wolff se obává, že Bottasovi letošní sezóna způsobila duševní újmu

Wolff se obává, že Bottasovi letošní sezóna způsobila duševní újmu

Bottas během své premiérové sezóny u Mercedesu vyhrál tři závody, letos však v této statistice vyšel na prázdno. Co do tempa byl prý ovšem řečí čísel finský pilot Lewisi Hamiltonovi blíže, než loni.

„Jako tým analyzujeme a bavíme se o kvalifikačním a o závodním tempu. Co do průměrných časů bylo letos moje závodní tempo lepší než loni, bohužel to ale nepřineslo výsledek.“

„Budeme muset analyzovat, proč jsem nedosáhl kýžených výsledků. Někdy v tom taky hrála roli smůla, jindy zase odlišné důvody.“

„Myslím, že v tomto roce jsem měl lepší tempo, ale loni zase lepší výsledky.“

Foto: Getty Images / Lars Baron

Další článek: Sainz se zabydluje u McLarenu, ve středu ujel 150 kol

11:25 | Matevos Isaakjan nahradí u českého týmu Charouz zraněného Correu. Rus jezdil dříve v GP3, formuli 3.5 a ve WEC.
18. září | Podle Wurze by se mělo znovu promyslet, co bude, ve které zatáčce. Asfaltové únikové zóny jsou podle něj dobré při brzdění z vysoké rychlosti, ale v 80 % je lepší štěrk apod. Řekl to pro Autosport.
18. září | Podle Binotta přiveze Ferrari do Singapuru několik menších dílů.
17. září | Juan Manuel Correa zůstává nadále v umělém spánku a s dýcháním mu pomáhají přístroje. Stav jeho plic se zlepšuje a jakmile to bude možné, čekají ho další operace v oblasti dolních končetin.

GP Singapuru 2019

Pátek 20. září 2019
1. trénink 10.30–12.00
2. trénink 14.30–16.00
Sobota 21. září 2019
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 22. září 2019
Závod 14.10