Budu bojovat až do konce, slibuje fanouškům Hamilton

Po startu z pole position Lewis Hamilton GP Singapuru nedokončil, zradila ho převodovka. Týmový kolega Jenson Button se dokázal probojovat na druhé místo hned za Sebastiana Vettela. AKTUALIZOVÁNO
Budu bojovat až do konce, slibuje fanouškům Hamilton

Do Velké ceny Singapuru odstartoval sedmadvacetiletý Hamilton z prvního místa, to si dokonce po startu hladce udržel. Ve dvaadvacátém kole ho však vadná převodovka donutila ze závodu odstoupit a přenechat tak vedení Sebastianu Vettelovi.

"Nedokončení závodu mi dnes láme srdce," přiznává mistr světa z roku 2008. "Tento víkend jsme rozhodně měli rychlost na to, abychom vyhráli. Ve skutečnosti jsem si před odstoupením jel svým vlastním tempem, jen jsem udržoval náskok před Sebem. Pak jsem ale začal pociťovat problém s řadicí pákou, následně jsem přišel o třetí převodový stupeň. Poté tam naskočil neutrál," smutní Hamilton.

"Samozřejmě jsem byl zklamán, ale dobrou věcí, kterou si z tohoto víkendu můžeme odvézt, je to, že máme fakt slušnou rychlost. Myslím si, že díky tomu můžeme dobře útočit v následujících několika závodech. Začíná být těžké dohnat kluky, jako jsou Fernando a Sebastian, obzvláště pak pokud budou dokončovat závody. Já se však nikdy nevzdám. Je tu ještě šest dalších závodů a já potřebuju jít a vyhrát jich všech šest. Budu bojovat až do samého konce," zní slova bojechtivého Hamiltona.

Boje o titul se nechce vzdávat ani Hamiltonův týmový kolega Button. Uvědomuje si však, že jeho naděje jsou malé. "Je příjemné být zase zpátky na stupních vítězů, pokud bych dokončil všechny zbývající závody na prvním nebo druhém místě, bylo by to perfektní. Pořád mám malou šanci vyhrát šampionát, teď si ale jen užívám svoje závodění. Myslím, že naše auto bude v Suzuce konkurenceschopné, jako tým odvádíme velmi dobrou práci," pochvaluje si Brit.

"Je samozřejmě zklamáním, že jsme měli u Lewise problém se spolehlivostí, je to něco, co musíme prošetřit, obzvláště pak proto, že odvádíme tak skvělou práci v ostatních oblastech. Pokud dokážeme vyřešit naše problémy se spolehlivostí, rozhodně budeme mít šanci bojovat o vítězství ve všech šesti zbývajících závodech," říká s nadějí v hlase.

K závodu řekl jezdec následující: "Během prvního stintu jsem se domníval, že mám šanci vyhrát, protože jsem dokázal jezdit déle (na jedné sadě pneumatik) než vozy kolem mě. Zdá se však, že na tvrdší směsi se tolik netrápili, takže jsem přišel o výhodu. Měl jsem pak dobrý druhý stint, tvrdší směs pro mě ale nebyla tak vhodná. V posledních deseti kolech jsem vůbec neměl dobré vyvážení."

Vzdávat se boje v šampionátech nehodlá ani šéf týmu Martin Whitmarsh: "Jak diváci po celém světě viděli z pozávodních rozhovorů, Lewis je bojovník a nebude se vzdávat. My však také ne. Ještě před sebou máme letos šest velkých cen, které představují potenciálních 150 bodů do šampionátu pro jakéhokoliv jezdce. Nemusíte vůbec pochybovat o tom, že si Lewis dá za cíl přiblížit se k těm 150 bodům tak blízko, jak jen to půjde."

Další článek: Vettel uznal, že nebyl nejrychlejší, Webber penalizován

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10