Budoucnost týmu Manor záleží na nové Concordské dohodě

Zrušení rozpočtového stropu znamená komplikace.
Dohoda mezi FIA a FOTA s sebou přinesla konec rozpočtového stropu ve výši 40 miliónů liber, kterému se chtěl příští rok podřídit mimo jiné i tým Manor. Ten ale zatím nedokáže říct, jestli se tím dostal do ohrožení jeho vstup do formule 1, záležet bude na dalších jednáních.

"Samozřejmě, že je to kvůli tomu těžší, ale myslím, že to můžeme zvládnout," řekl šéf týmu Manor John Booth pro Autosport. "Záleží to na tom, jaký bude (nákladový) cíl za dva roky, jaká byla ta úroveň z devadesátých let. Upřímně, je téměř nemožné se k tomu vyjadřovat."

"Je skvělé, že všechny vozy budou závodit v jednom šampionátu. Ale nemůžu komentovat dohodu, dokud nevím, co v ní přesně je. Bylo to velmi obecné, že?"

Konkrétní finanční cíle, které budou muset týmy splnit, se pravděpodobně objeví v Concordské dohodě. O znění její nové verze jednají týmy s FIA a Berniem Ecclestonem.

"Dokud nebudeme vědět, co je v Concordské dohodě, jestli jí vůbec někdy podepíšou, nemůžeme to komentovat," uvedl Booth.

Možnost účastnit se formule 1 pod rozpočtovým stropem přilákala celkem 15 zájemců a Manor patří spolu s USF1 a Camposem mezi vybrané tři stáje, které mají v příštím roce startovní rošt rozšířit. Booth ovšem prozradil, že kdyby se FOTA dohodla s FIA na zachování letošních pravidel již dříve, na vstup do F1 by asi vůbec nekandidoval.

"Zřejmě ne. Ale skutečně zůstávají pravidla 2009? Celkem důležitý je zákaz tankování. Dokud neuvidíme přesné znění pravidel, je to jen hádání," dodal.

V roce 2010 mají podle dohody týmů s FIA platit letošní pravidla, ale v upravené verzi. Jednou ze změn má skutečně být zákaz tankování v závodech, který byl i v původně schválených regulích FIA.
Sledujte F1Sport.cz na Facebooku Další článek
18:14 | Giovinazzi zřejmě letos pojede v Le Mans s Ferrari.
21. března | Testy F2: Hoši z týmu Charouz: Delétraz druhý, Fuoco pátý. odkaz
19. března | McLaren věří, že všechny své problémy z testů vyřešil.
16. března | V sobotu v Baku před místní grand prix vystoupí Christina Aguilera

GP Austrálie 2018

Pátek 23. března 2018
1. trénink Hamilton (1:24.026)
2. trénink Hamilton (1:23.931)
Sobota 24. března 2018
3. trénink 04.00–05.00
Kvalifikace 07.00–08.00
Neděle 25. března 2018
Závod 07.10