Budoucnost týmu Manor záleží na nové Concordské dohodě

Zrušení rozpočtového stropu znamená komplikace.
Budoucnost týmu Manor záleží na nové Concordské dohodě
Dohoda mezi FIA a FOTA s sebou přinesla konec rozpočtového stropu ve výši 40 miliónů liber, kterému se chtěl příští rok podřídit mimo jiné i tým Manor. Ten ale zatím nedokáže říct, jestli se tím dostal do ohrožení jeho vstup do formule 1, záležet bude na dalších jednáních.

"Samozřejmě, že je to kvůli tomu těžší, ale myslím, že to můžeme zvládnout," řekl šéf týmu Manor John Booth pro Autosport. "Záleží to na tom, jaký bude (nákladový) cíl za dva roky, jaká byla ta úroveň z devadesátých let. Upřímně, je téměř nemožné se k tomu vyjadřovat."

"Je skvělé, že všechny vozy budou závodit v jednom šampionátu. Ale nemůžu komentovat dohodu, dokud nevím, co v ní přesně je. Bylo to velmi obecné, že?"

Konkrétní finanční cíle, které budou muset týmy splnit, se pravděpodobně objeví v Concordské dohodě. O znění její nové verze jednají týmy s FIA a Berniem Ecclestonem.

"Dokud nebudeme vědět, co je v Concordské dohodě, jestli jí vůbec někdy podepíšou, nemůžeme to komentovat," uvedl Booth.

Možnost účastnit se formule 1 pod rozpočtovým stropem přilákala celkem 15 zájemců a Manor patří spolu s USF1 a Camposem mezi vybrané tři stáje, které mají v příštím roce startovní rošt rozšířit. Booth ovšem prozradil, že kdyby se FOTA dohodla s FIA na zachování letošních pravidel již dříve, na vstup do F1 by asi vůbec nekandidoval.

"Zřejmě ne. Ale skutečně zůstávají pravidla 2009? Celkem důležitý je zákaz tankování. Dokud neuvidíme přesné znění pravidel, je to jen hádání," dodal.

V roce 2010 mají podle dohody týmů s FIA platit letošní pravidla, ale v upravené verzi. Jednou ze změn má skutečně být zákaz tankování v závodech, který byl i v původně schválených regulích FIA.
Sledujte F1Sport.cz na Facebooku Další článek
14. srpna | Před 29 lety zemřel Enzo Ferrari.
14. srpna | Guenther Steiner si nemyslí, že nové partnerství mezi Sauberem a Ferrari ovlivní vztah mezi Haasem a Ferrari.
10. srpna | F1 2018 odkaz
10. srpna | Liberty prozradila, že Carey je placen podle toho, kolik F1 vydělá...

Nejčtenější články

Hamilton jmenoval dva týmy, za které by mohl jezdit. Změnu ale neplánuje

Hamilton jmenoval dva týmy, za které…

Lewis Hamilton jmenoval dva týmy, u kterých by si dokázal představit, že by by za ně v F1 jezdil. Změnu ale neplánuje. Odchod z Mercedesu podle něj znamená odchod z F1.

14.  8.  2017 | | 73 N/A
Ferrari podle Vettela přišlo na slabé stránky svého letošního vozu

Ferrari podle Vettela přišlo na slab…

Ferrari odhalilo slabé stránky svého letošního monopostu a ví, jak si udržet své šance v boji o letošní titul mistra světa formule 1, říká Sebastian Vettel.

13.  8.  2017 | | 89 N/A
Motokára. Stroj, na který nedají dopustit ani zkušení jezdci

Motokára. Stroj, na který nedají dop…

Motokáry jsou tradičně vnímány jako tréninkový prostředek pro budoucího hvězdy, ale ke zlepšení svých schopností jich využívá i řada předních závodníků.

13.  8.  2017 | | 11 N/A
Takhle nebrečel ani při prvním vítězství! Nové video Barrichella

Takhle nebrečel ani při prvním vítěz…

Nedávno jsme zde měli video, ve kterém je zachycen Rubens Barrichello ve voze GT. Za volantem je jeho patnáctiletý syn Eduardo. Barrichella synova jízda značně dojala.

11.  8.  2017 | | 4 N/A
Vandoorne: Alonsovi už stačím

Vandoorne: Alonsovi už stačím

Belgickému mladíkovi ze stáje McLaren roste sebevědomí s každým závodním víkendem. Po posledních velkých cenách již Stoffel Vandoorne dokonce věří, že může v zajetých časech konkurovat svému stájovému kolegovi Fernandu Alonsovi.

12.  8.  2017 | | 81 N/A