Budoucnost týmu Lotus je zajištěná, tvrdí Boullier

Majitelé týmu Lotus chtějí dlouhodobě zůstat ve formuli 1, proto jsou podle Erica Boulliera finanční podpora a budoucnost jisté.
Budoucnost týmu Lotus je zajištěná, tvrdí Boullier

Společnost Genii se coby majitel enstonské stáje loni zdráhal do Lotusu F1 více investovat, naznačil to po vítězství v Abú Zabí i Kimi Räikkönen. Finance se nakonec našly, i když hlavní sponzor stále schází.

Lotus měl připravenou dohodu se společností Honeywell, k její realizaci ale zatím nedošlo. "Měli jsme jednání a některá z nich byla hodně pokročilá," vysvětloval majitel týmu Gérard Lopez pro Reuters. "Je důležité mít ten správný balík, a správný balík je převážně finanční."

"Asi jsme mohli podepsat pár věcí, které unikly na veřejnost, ale myslíme si, že bychom raději měli podepsat to, co pro nás bude správné. Asi k něčemu dojdeme v průběhu sezóny."

Podle šéfa týmu Erica Boulliera ale není pochyb o tom, že neuskutečněné dohody nebudou mít vliv.

"Ve skutečnosti tu nejsou žádné otázky. Genii buduje kompletní platformu kolem formule 1 a tohoto týmu. Zavázali se, své nasazení ukázali a v budoucnu budou tento tým finančně podporovat," řekl.

"Je také pravda, že strategií je tým dál rozvíjet, a oni hledají silného partnera. Ten proces probíhá a chvíli trvá, protože musíte najít správného partnera."

Boullier zašel tak daleko, že Lotus zařadil svojí povahou mezi tradiční týmy formule 1. "Mercedes prodává auta. Red Bull prodává plechovky. Ferrari, McLaren, Lotus nebo Williams jsou všechno týmy, naším hlavním byznysem je formule 1. Takže bychom tu měli být velmi dlouho."

Další článek: Upoutávka Red Bullu na sezónu 2013

11:30 | Stále se jedná o termínech a místech předsezónních testů. Podle posledních informací by mohl být první test v Barceloně od 23. do 25. února a další v Bahrajnu od 11. do 13. března.
9:54 | Ještě dodatek: Ferrari porušilo večerku kvůli výměně pohonné jednotky ve voze Sainze.
9:38 | U Ferrari se v noci svítilo. Tým porušil večerku (týmy to mohou udělat dvakrát ročně, tohle byl první případ).
19:25 | Honda potvrdila, že Verstappenův motor ze Silverstonu fungoval v tréninku normálně a může být dál používán.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00