Budoucnost pohonných jednotek: Horner se obává, že se nic nezmění

Christian Horner se obává, že se v oblasti pohonných jednotek nic nezmění. Týmy mají zadané, že do konce dubna musí přinést návrhy v různých oblastech.
Budoucnost pohonných jednotek: Horner se obává, že se nic nezmění

Konec dubna se blíží a skepse Christiana Hornera roste. Myslím, že situace je složitá, ale v podstatě tam byla čtyři kritéria, říká Horner. Řidicím orgánem bylo požadováno, aby byla splněna a zajištěna tak budoucí stabilita. Jedná se o: významné snížení nákladů na 12 milionů euro (za pohonnou jednotku pro zákazníky), dostupnost nebo záruka dodávek, sbližování výkonu a hluk.

„Když tu tak sedíme, zdaleka mi nepřipadá, že bylo splněné některé z těchto kritérií. Bohužel si myslím, že se stane to, co se obvykle stává v těchto případech. Nastane konec měsíce a nic nebude dohodnuto a nic se nezmění. Máme zde ještě jeden pokus na konci měsíce na setkání Strategické skupiny a Komise F1, ale obávám se, že se nepohneme.“

Toto Wolff je větší optimista. „Musíme schválit tato pravidla. V současné době každý tvrdě pracuje, abychom našli alespoň nejmenšího společného jmenovatele.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Mercedes je nejsilnější tým za posledních deset let, říká Arrivabene

22:04 | Tak Norrisův druhý trénink neukončilo předčasně poškození podlahy (i když to měl také), ale problém s pohonnou jednotkou.
17:28 | Klíčové výsledky kvalifikace F2: Cunoda: 1. Mazepin: 2. Shwartzman: 4. Ilott: 9. Schumacher: 18.
17:25 | Schumacher a Nissany kolidovali v kvalifikaci formule 2.
16:58 | Podle Seidla se Sainz testu s Ferrari po Abú Dhabí nemůže zúčastnit. Test je určen pro mladé jezdce. Nakonec sice nastoupí Alonso a zřejmě Buemi a Kubica, ale i tak nebude umožněn start jezdcům, kteří letos závodili.

GP Sachíru

Pátek 4. prosince 2020
1. trénink Russell (54.546)
2. trénink Russell (54.713)
Sobota 5. prosince 2020
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 6. prosince 2020
Závod 18.10