Budoucnost pohonných jednotek: Horner se obává, že se nic nezmění

Christian Horner se obává, že se v oblasti pohonných jednotek nic nezmění. Týmy mají zadané, že do konce dubna musí přinést návrhy v různých oblastech.
Budoucnost pohonných jednotek: Horner se obává, že se nic nezmění

Konec dubna se blíží a skepse Christiana Hornera roste. Myslím, že situace je složitá, ale v podstatě tam byla čtyři kritéria, říká Horner. Řidicím orgánem bylo požadováno, aby byla splněna a zajištěna tak budoucí stabilita. Jedná se o: významné snížení nákladů na 12 milionů euro (za pohonnou jednotku pro zákazníky), dostupnost nebo záruka dodávek, sbližování výkonu a hluk.

„Když tu tak sedíme, zdaleka mi nepřipadá, že bylo splněné některé z těchto kritérií. Bohužel si myslím, že se stane to, co se obvykle stává v těchto případech. Nastane konec měsíce a nic nebude dohodnuto a nic se nezmění. Máme zde ještě jeden pokus na konci měsíce na setkání Strategické skupiny a Komise F1, ale obávám se, že se nepohneme.“

Toto Wolff je větší optimista. „Musíme schválit tato pravidla. V současné době každý tvrdě pracuje, abychom našli alespoň nejmenšího společného jmenovatele.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Mercedes je nejsilnější tým za posledních deset let, říká Arrivabene

19:53 | Leonardo da Vinci Jára da Cimrman Antonio Felix da Costa Ten posledně jmenovaný se stal šampiónem formule E.
19:52 | Mattia Binotto nesouhlasí s Vettelem, že by byla strategie špatná. Podle Binotta ovlivnily Vettelův závod hodiny po startu.
17:16 | Zajímavé: Racing Point musí před sportovní komisaře. Podle technického delegáta FIA jsou brzdové kanálky stejné jako ty v předešlých závodech a porušují sportovní pravidla.
11:51 | Po kolizi jezdců Premy vyhrál závod F2 poprvé v kariéře Juki Cunoda.

GP 70. výročí F1

Pátek 7. srpna 2020
1. trénink Bottas (1:26.166)
2. trénink Hamilton (1:25.606)
Sobota 8. srpna 2020
3. trénink Hamilton (1:26.621)
Kvalifikace Bottas (1:25.154)
Neděle 9. srpna 2020
Závod Verstappen