Budoucnost pohonných jednotek: Horner se obává, že se nic nezmění

Christian Horner se obává, že se v oblasti pohonných jednotek nic nezmění. Týmy mají zadané, že do konce dubna musí přinést návrhy v různých oblastech.
Budoucnost pohonných jednotek: Horner se obává, že se nic nezmění

Konec dubna se blíží a skepse Christiana Hornera roste. Myslím, že situace je složitá, ale v podstatě tam byla čtyři kritéria, říká Horner. Řidicím orgánem bylo požadováno, aby byla splněna a zajištěna tak budoucí stabilita. Jedná se o: významné snížení nákladů na 12 milionů euro (za pohonnou jednotku pro zákazníky), dostupnost nebo záruka dodávek, sbližování výkonu a hluk.

„Když tu tak sedíme, zdaleka mi nepřipadá, že bylo splněné některé z těchto kritérií. Bohužel si myslím, že se stane to, co se obvykle stává v těchto případech. Nastane konec měsíce a nic nebude dohodnuto a nic se nezmění. Máme zde ještě jeden pokus na konci měsíce na setkání Strategické skupiny a Komise F1, ale obávám se, že se nepohneme.“

Toto Wolff je větší optimista. „Musíme schválit tato pravidla. V současné době každý tvrdě pracuje, abychom našli alespoň nejmenšího společného jmenovatele.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Mercedes je nejsilnější tým za posledních deset let, říká Arrivabene

10:36 | Podle Auto Hebdo u Renaultu končí šéf motorářů Rémi Taffin. U týmu pracuje 22 let.
18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
3. srpna | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
3. srpna | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.