Budoucnost pohonných jednotek: Horner se obává, že se nic nezmění

Christian Horner se obává, že se v oblasti pohonných jednotek nic nezmění. Týmy mají zadané, že do konce dubna musí přinést návrhy v různých oblastech.
Budoucnost pohonných jednotek: Horner se obává, že se nic nezmění

Konec dubna se blíží a skepse Christiana Hornera roste. Myslím, že situace je složitá, ale v podstatě tam byla čtyři kritéria, říká Horner. Řidicím orgánem bylo požadováno, aby byla splněna a zajištěna tak budoucí stabilita. Jedná se o: významné snížení nákladů na 12 milionů euro (za pohonnou jednotku pro zákazníky), dostupnost nebo záruka dodávek, sbližování výkonu a hluk.

„Když tu tak sedíme, zdaleka mi nepřipadá, že bylo splněné některé z těchto kritérií. Bohužel si myslím, že se stane to, co se obvykle stává v těchto případech. Nastane konec měsíce a nic nebude dohodnuto a nic se nezmění. Máme zde ještě jeden pokus na konci měsíce na setkání Strategické skupiny a Komise F1, ale obávám se, že se nepohneme.“

Toto Wolff je větší optimista. „Musíme schválit tato pravidla. V současné době každý tvrdě pracuje, abychom našli alespoň nejmenšího společného jmenovatele.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Mercedes je nejsilnější tým za posledních deset let, říká Arrivabene

17:09 | Hamilton dokončil testy 18palcových pneumatik. Odjel 130 kol. Zítra testy v Imole pokračují.
11:15 | Dnes a zítra pokračují testy 18palcových pneumatik. V Imole jezdí Mercedes. Za volantem je dnes Hamilton.
18. dubna | Incident mezi Bottasem a Russellem bez trestu. Podle nich Bottas držel linii, nechal místo na úrovni šířky vozu. Jednalo se s ohledem na podmínky o závodní incident.
18. dubna | Před sportovní komisaře jdou i Stroll a Gasly za incident ve 2. zatáčce 11. kola.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen