Budoucnost nemám ve svých rukou, říká Räikkönen

Kimi Räikkönen se nechal slyšet, že budoucnost ve formuli 1 po letošní sezóně "nemá ve svých rukou".
Budoucnost nemám ve svých rukou, říká Räikkönen

Mistru světa F1 z roku 2007 na konci letošní sezóny vyprší jeho současná smlouva s Ferrari. Po ročníku 2015, kdy získal jeho nový týmový kolega Sebastian Vettel téměř dvojnásobný počet bodů než Fin, se Räikkönenovi letos daří o poznání lépe. Ze čtyř letošních závodů už dvakrát skončil na stupních vítězů.

36letý Fin dostal otázku, zda bude i v příští sezóně ve formuli 1. „Nevím,“ odpověděl Räikkönen.

„Mám smlouvu do konce tohoto roku, takže kdo ví, co bude příští rok, ale kdybych si neužíval to, co dělám, tak bych tu nebyl.“

„Samozřejmě mám stále vášeň pro závodění, hodně věcí ale není v našich rukou. Můžeme se jen snažit o to odvádět maximum a uvidíme, co budoucnost přinese. Jdeme závod od závodu. Jsem si jistý, že v určitém momentu v letošním roce, nejpozději příští rok, budeme vědět více.“

Seznam potenciálních náhradníků za Räikkönena je přitom již docela velký. Patří mezi ně Valtteri Bottas, Daniel Ricciardo, Romain Grosjean nebo Max Verstappen, o kterého Ferrari nedávno projevilo zájem, nicméně Red Bull jej přesunul z Toro Rosso do svého hlavního týmu a zřejmě si jej tak na delší dobu pojistil.

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Další článek: Renault ve Španělsku v testech vyzkouší novou pohonnou jednotku

14:06 | Sebastian Vettel dává do aukce "duhovou" helmu, kterou měl v Turecku. Dražba začne na jeho webu po závodě. Má jít o jedinou Vettelovu helmu z doby u Ferrari, která se dostane do soukromých rukou.
10:01 | Před 45 lety zemřel společně s pěti dalšími členy svého týmu při letecké nehodě Graham Hill. Vraceli se z testu na okruhu Paula Ricarda. Hill byl prvním a je stále jediným držitelem trojité koruny.
17:30 | McLaren potvrdil, že Sainze vyřadil problém se zadními brzdami.
28. listopadu | Alex Albon po včerejší nehodě mění šasi.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink Hamilton (1:29.033)
2. trénink Hamilton (1:28.971)
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink Verstappen (1:28.355)
Kvalifikace Hamilton (1:27.264)
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10