Budoucnost F1? 24 závodů, některé se budou střídat

Formule 1 na příští rok plánuje rekordní kalendář. Není to ale konečná. V budoucnu by mělo být závodů ještě více.
Foto: Getty Images / Clive Mason
Budoucnost F1? 24 závodů, některé se budou střídat  | Foto: Getty Images / Clive Mason

Kalendář formule 1 bude mít v příštím roce rekordních 23 závodů. Vrací se Nizozemsko, novou destinací bude Saúdská Arábie a jeden slot je stále volný. Zaplnit ho může nakonec přece jen Vietnam, ale třeba také Turecko nebo Malajsie.

Chase Carey za pár týdnů předá otěže formule 1 novému šéfovi, kterým se stane Stefano Domenicali. Nedávný rozhovor s investory ale ještě vedl on.

„Očekáváme, že v příštích několika letech přejdeme na kalendář s 24 závody,“ řekl Carey. „Několik závodů budeme pravděpodobně střídat, takže budeme schopni pojmout několik nových partnerů.“

„Bude jich však omezený počet, protože dlouhodobá partnerství budou i nadále naší prioritou.“

Další článek: Vtipy a srandičky? Norris přiznal, že to byla přetvářka. Vloni bojoval s úzkostí

18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
15:45 | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
10:55 | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.
2. srpna | V úterý a ve středu pokračují testy 18palcových pneumatik. Jezdit budou Mercedes, Ferrari a McLaren. Mercedes nasadí do testu Russella... že by příprava na rok 2022?