Budoucí hvězdy F1? Koho dnes podporuje Red Bull

Red Bull má zatím nejefektivnější juniorský program ze všech týmů formule 1. Koho bychom mohli vidět v kokpitu formule 1 v budoucnu?
Budoucí hvězdy F1? Koho dnes podporuje Red Bull

Do formule 1 přivedl Red Bull jezdce, jako jsou Sebastian Vettel, Daniel Ricciardo nebo mladíky Carlose Sainze a Maxe Verstappena. Přísným sítem Toro Rosso sice někteří jiní neprošli, ale ani poté, co opustili F1 se v motorsportu neztratili. Nejlepším příkladem je nepochybně Sébastien Buemi, který měl vloni mimořádně úspěšný rok.

Red Bull nyní potvrdil dvojici Britů, což je docela zajímavé. Zemi, ve které sídli továrna týmu, a je velmocí v oblasti motorsportu, se dosud juniorský program spíše vyhýbal. Nyní budou závodit pod záštitou Red Bullu Britové Dean Stoneman (24 let) a Callum Ilott (16 let).

Stoneman skončil vloni druhý za bývalým chráněncem Red Bullu Alexem Lynnem v GP3. Možná si řeknete, že ve 24 letech se už nejedná o nadějného mladíka, ale vysvětlení je v tomto případě jiné a poněkud smutné (i když se šťastným koncem). Stoneman se delší dobu léčil z rakoviny varlat a teprve v roce 2013 se vrátil závodní okruhy. Letos bude jezdit ve formuli Renault 3.5 za tým DAMS.

Ilott pak po vítězství v motokárách směřuje do týmu Carlin v evropské formuli 3.

Kromě těchto dvou nováčků je pod záštitou Red Bullu také Pierre Gasly (19 let) v GP2.

Alex Lynn už sice v programu Red Bullu není, ale stal se rezervním jezdcem Williamsu a pokračuje v získávání zkušeností tentokrát v GP2.

Další článek: Video: Takhle se slaví ve formuli E

19:29 | Výkonný ředitel Alpine Marcin Budkowski prozradil, že sprintové závody budou mít název superkvalifikace.
18:22 | Alpine zítra uskuteční filmovací den v Silverstonu. S letošním vozem už jezdily také týmy McLaren, Red Bull Racing, AlphaTauri, Alfa Romeo a Williams. Naopak Mercedes chce vyjet až v testech...
17:41 | Romain Grosjean si nasadil kameru na svou helmu a ukáže vám okruh Laguna Seca z vozu IndyCar. odkaz
17:26 | Pro iOs už je aplikace k dispozici. Pro Android bude brzy. Jmenuje se Williams Racing AR Launch 2021.